Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Wybory samorządowe odbędą się według nowych zasad

Wybory samorządowe odbędą...

Nowelizacja kodeksu wyborczego i ustaw samorządowych przez PiS spowoduje...
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
16
Sobota
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Trzy mareckie szkoły w finale konkursu "HydroAsy z Markowej Klasy"

2017-05-12 13:05:18

Edukacyjny konkurs dla uczniów szkół podstawowych przygotował Wodociąg Marecki. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe z Marek. Komisja konkursowa przyznała już punkty za projekty. W pierwszym etapie wybrano trzy najlepsze.

„Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody! I to najlepiej naszej – markowej” – takim hasłem Wodociąg Marecki zapraszał uczniów szkół podstawowych i nauczycieli do udziału w konkursie, zatytułowanym „HydroAsy z Markowej Klasy”. Zobacz wideo:

W konkursie wzięły udział wszystkie mareckie szkoły podstawowe, a Szkoła Podstawowa nr 4 dostarczyła nawet dwa konspekty ekologicznych lekcji. Należy docenić trud włożony w przygotowanie konkursowych materiałów, uczniowie oraz nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Zgłaszający wykazali się pomysłowością i bardzo profesjonalnym podejściem do tematu. Regulamin konkursu zakłada, że zaprezentowane zostaną trzy lekcje w praktyce.

Pięcioosobowa komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Na konkurs „HydroAsy z Markowej Klasy”, którego celem jest m.in. promocja picia wody z kranu,  wpłynęło aż sześć dopracowanych konspektów lekcji ze wszystkich miejskich szkół. Przed jurorami pojawiło się nie lada wyzwanie – zgodnie z regulaminem tylko trzy z nich mogły zostać zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu.

W środowe przedpołudnie w siedzibie Wodociągu Mareckiego spotkali się: Paulina Borzecka (Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego), Anna Sołoninko (Wodociąg Marecki), Kamil Wierzbowski (Tuba Marek) oraz Paweł Pniewski i Tadeusz Markiewicz (reprezentujący marecki ratusz). Każda z osób otrzymała do oceny sześć konspektów – z góry można było założyć, że  z uwagi na skomplikowaną materię obrady i ocena zajmą kilka godzin. I tak się rzeczywiście stało. Jurorzy zgodnie podkreślali, że w lekcyjnych scenariuszach widać było ogrom pracy i zaangażowania wniesionego przez nauczycieli. Gdyby wszystkie projekty mogły przejść do drugiego etapu konkursu, zobaczylibyśmy sześć niesztampowych lekcji, których bohaterem nie jest nauczyciel, ale wciągnięci do edukacyjnej zabawy uczniowie. W konspektach pojawiły się propozycje realizacji quizów, eksperymentów, ekologicznych gier, rysowania komiksów, wykorzystania obrazu filmowego oraz… dźwięków.

W tej sytuacji o ostatecznej tabeli musiały decydować szczegóły, związane z nakreślonymi w regulaminie kryteriami oceny. W niektórych konspektach można było dopatrzyć się niewielkich mankamentów, które rzutowały na końcowy wynik. Dotyczyły one np. braku ciekawego pomysłu na pracę domową lub wykorzystania powierzchownych źródeł informacji.

Do przeprowadzenia pokazowej lekcji zakwalifikowały się projekty:

- „Kto w naszym kranie ma mieszkanie? Czyli co wiemy o wodzie, którą pijemy” (nauczycielka Katarzyna Grygolec, Szkoła Podstawowa nr 3),

- „Łyk Markowej Wody dla ochłody i urody” (Monika Hasulak, Monika Żaczek Szkoła Podstawowa nr 2),

- „Wolę Wodę – zalety i korzyści picia wody z kranu” (Marzena Paczuska, Szkoła Podstawowa nr 4).

W maju odbędą się pokazowe lekcje, na podstawie których zostaną wybrane „HydroAsy z Markowej Klasy”. Na zwycięską klasę czekają m.in. akcesoria do zabaw ruchowych (trójgra-badminton, siatkówka, tenis), atrakcyjne gadżety (m.in. koszulki, torby i oczywiście butelka na Markową Wodę) oraz wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody, w której będzie można znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd się bierze woda w mareckich kranach. Starania uczniów i nauczycieli podczas lekcji zostaną też uwiecznione w postaci filmu z ich udziałem.

Zgodnie ze środową obietnicą, organizatorzy konkursu mają także niespodziankę dla tych nauczycieli i klas, które nie weszły do ścisłego finału. 10 czerwca, podczas Dni Marek na terenie stadionu miejskiego przy Wspólnej 12, wręczymy im gadżety.

Źródło: Wodociąg MareckiDo 15 grudnia obwodnica Marek miała być gotowa według ultimatum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawionemu spóźniającemu się wykonawcy, firmie Salini. Niedotrzymanie tego terminu,...

2017-12-13 14:54:04

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad swoim odcinkiem do 15 grudnia. Gdyby to się nie udało, wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz groził...

2017-12-14 16:19:57

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego organizują III Marecki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 16 i 17 grudnia na skwerze przy urzędzie...

2017-12-13 13:54:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!