Kolejne opóźnienie w oddaniu do użytku obwodnicy Marek

Kolejne opóźnienie w...

Kiedy ostatnio informowaliśmy o terminie oddania obwodnicy Marek do użytku,...
Lora Szafran wykonała polskie standardy jazzowe (wideo i zdjęcia)

Lora Szafran wykonała...

Amerykanie mają swoje standardy jazzowe, dlaczego nie mogą mieć Polacy?...
Pierwszy raz w Markach: Seniorada 2017 (wideo)

Pierwszy raz w Markach:...

21 i 22 października odbędzie się wydarzenie, jakiego w Markach jeszcze nie...
I Memoriał Bożeny Markiewicz w piłce ręcznej połączony z niezwykłą uroczystością

I Memoriał Bożeny...

W dniach 21-22 października odbędzie się turniej piłki ręcznej połączony z...
„Najbrzydszy Samochód Świata” na prestiżowym festiwalu filmów w Amsterdamie (wideo)

„Najbrzydszy Samochód...

Sława znanego w Markach kolekcjonera wartburgów Bogdana Różyckiego zatacza...
47c7a36856aa946ec5886a17c7ec34ec.jpg
18
Środa
Październik 2017
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Hanny, Klementyny, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Trzy mareckie szkoły w finale konkursu "HydroAsy z Markowej Klasy"

2017-05-12 13:05:18

Edukacyjny konkurs dla uczniów szkół podstawowych przygotował Wodociąg Marecki. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe z Marek. Komisja konkursowa przyznała już punkty za projekty. W pierwszym etapie wybrano trzy najlepsze.

„Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody! I to najlepiej naszej – markowej” – takim hasłem Wodociąg Marecki zapraszał uczniów szkół podstawowych i nauczycieli do udziału w konkursie, zatytułowanym „HydroAsy z Markowej Klasy”. Zobacz wideo:

W konkursie wzięły udział wszystkie mareckie szkoły podstawowe, a Szkoła Podstawowa nr 4 dostarczyła nawet dwa konspekty ekologicznych lekcji. Należy docenić trud włożony w przygotowanie konkursowych materiałów, uczniowie oraz nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Zgłaszający wykazali się pomysłowością i bardzo profesjonalnym podejściem do tematu. Regulamin konkursu zakłada, że zaprezentowane zostaną trzy lekcje w praktyce.

Pięcioosobowa komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Na konkurs „HydroAsy z Markowej Klasy”, którego celem jest m.in. promocja picia wody z kranu,  wpłynęło aż sześć dopracowanych konspektów lekcji ze wszystkich miejskich szkół. Przed jurorami pojawiło się nie lada wyzwanie – zgodnie z regulaminem tylko trzy z nich mogły zostać zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu.

W środowe przedpołudnie w siedzibie Wodociągu Mareckiego spotkali się: Paulina Borzecka (Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego), Anna Sołoninko (Wodociąg Marecki), Kamil Wierzbowski (Tuba Marek) oraz Paweł Pniewski i Tadeusz Markiewicz (reprezentujący marecki ratusz). Każda z osób otrzymała do oceny sześć konspektów – z góry można było założyć, że  z uwagi na skomplikowaną materię obrady i ocena zajmą kilka godzin. I tak się rzeczywiście stało. Jurorzy zgodnie podkreślali, że w lekcyjnych scenariuszach widać było ogrom pracy i zaangażowania wniesionego przez nauczycieli. Gdyby wszystkie projekty mogły przejść do drugiego etapu konkursu, zobaczylibyśmy sześć niesztampowych lekcji, których bohaterem nie jest nauczyciel, ale wciągnięci do edukacyjnej zabawy uczniowie. W konspektach pojawiły się propozycje realizacji quizów, eksperymentów, ekologicznych gier, rysowania komiksów, wykorzystania obrazu filmowego oraz… dźwięków.

W tej sytuacji o ostatecznej tabeli musiały decydować szczegóły, związane z nakreślonymi w regulaminie kryteriami oceny. W niektórych konspektach można było dopatrzyć się niewielkich mankamentów, które rzutowały na końcowy wynik. Dotyczyły one np. braku ciekawego pomysłu na pracę domową lub wykorzystania powierzchownych źródeł informacji.

Do przeprowadzenia pokazowej lekcji zakwalifikowały się projekty:

- „Kto w naszym kranie ma mieszkanie? Czyli co wiemy o wodzie, którą pijemy” (nauczycielka Katarzyna Grygolec, Szkoła Podstawowa nr 3),

- „Łyk Markowej Wody dla ochłody i urody” (Monika Hasulak, Monika Żaczek Szkoła Podstawowa nr 2),

- „Wolę Wodę – zalety i korzyści picia wody z kranu” (Marzena Paczuska, Szkoła Podstawowa nr 4).

W maju odbędą się pokazowe lekcje, na podstawie których zostaną wybrane „HydroAsy z Markowej Klasy”. Na zwycięską klasę czekają m.in. akcesoria do zabaw ruchowych (trójgra-badminton, siatkówka, tenis), atrakcyjne gadżety (m.in. koszulki, torby i oczywiście butelka na Markową Wodę) oraz wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody, w której będzie można znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd się bierze woda w mareckich kranach. Starania uczniów i nauczycieli podczas lekcji zostaną też uwiecznione w postaci filmu z ich udziałem.

Zgodnie ze środową obietnicą, organizatorzy konkursu mają także niespodziankę dla tych nauczycieli i klas, które nie weszły do ścisłego finału. 10 czerwca, podczas Dni Marek na terenie stadionu miejskiego przy Wspólnej 12, wręczymy im gadżety.

Źródło: Wodociąg MareckiZapowiada się ciekawy wieczór autorski w mareckiej bibliotece publicznej. Gościem specjalnym na urodzinach Dyskusyjnego Klubu Książki będzie Anna Dziewit-Meller - dziennikarka i pisarka, autorka...

2017-10-11 13:48:09

Kiedy ostatnio informowaliśmy o terminie oddania obwodnicy Marek do użytku, była mowa o końcu października z możliwością niepełnego korzystania nawet we wrześniu – choć w tę drugą wersję mało kto...

2017-10-17 16:22:07

W tym roku mija 100 lat parafii św. Izydora w Markach. 20 października 1917 r. kardynał Aleksander Kakowski, metropolita warszawski, erygował parafię w Markach. Jej patronem został św. Izydor...

2017-10-16 14:35:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!