Małgorzata Kożuchowska odwiedziła Marki (zdjęcia)

Małgorzata Kożuchowska...

Dziś o godzinie 12:00 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Markach, Małgorzata...
Trybik nakręcił Rowerowe Marki - czternasta majówka rowerowa (wideo)

Trybik nakręcił Rowerowe...

Klub Rowerowy Trybik po raz drugi zorganizował kultowy marecki rajd...
Pierwszy dzień Nocy Muzeów: Maria Skłodowska-Curie mieszkała w Markach (wideo)

Pierwszy dzień Nocy Muzeów:...

W tym roku Noc Muzeów w Markach składa się z trzech dni. W pierwszym dniu...
Organizatorzy Zbiórki Używanych Zabawek zachęcają do udziału w swojej akcji (wideo)

Organizatorzy Zbiórki...

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku odbędzie się zbiórka...
Majówka w Chrzęsnem z zespołem Akcent (wideo i zdjęcia)

Majówka w Chrzęsnem z...

Tegoroczna Majówka w Chrzęsnem, zorganizowana przez Starostę Wołomińskiego...
04dd1ef0c4dec4923e8ed0225f8ada74.jpg
23
Wtorek
Maj 2017
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Leoncjusza, Michała, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Weekend bogaty w wydarzenia (wideo)

2017-05-19 15:34:46

W Markach zapowiada się weekend bogaty w wydarzenia. Noc Muzeów, coroczna majówka rowerowa, Festyn w Zespole Szkół nr 2 to piątkowa i sobotnia część weekendu, którą można spędzić w naszym mieście aktywnie. W niedzielę czeka na mieszkańców wyprawa na zawody wędkarskie i Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Wodociągu Mareckim.

Noc Muzeów

Już dziś zaczna się Noc Muzeów w Ochotniczej Straży Pożarnej. W piątek strażacy zapraszają do remizy przy Dużej 1B, gdzie będzie można zobaczyć pokazy i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, poznać szczegóły budynku remizy oraz  samochodów bojowych.

20 maja warto odwiedzić Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. W ten szczególny wieczór, zabytkowy obiekt stanie się muzeum historii naszego miasta. Zobacz zapowiedź wideo:

 

W programie: wystawa starych fotografii, tkalnia – performance, muzyczne café, kino retro, w pracowni Ciurlionisa – instalacja. Współpraca przy przedsięwzięciu: Stowarzyszenie MARKI PUSTELNIK STRUGA , Fundacja Marecki Klub Kobiet z Pasją, Grupa Marki 2020. Wstęp wolny.

Udział w Nocy Muzeów zapowiedziała także Biblioteka Publiczna w Markach. W bibliotece przy ul.Lisa-Kulia 3A podczas III Mareckiej Nocy odbędzie się powitanie o godz. 18:00 i godzinę później realizowany będzie program dla dzieci - szczegóły na plakacie.

Majówka rowerowa

Klub Rowerowy Trybik po raz drugi organizuje kultowy marecki rajd. Wystarczy mieć dobry humor, rower i trochę czasu w sobotnie przedpołudnie. Wybierzemy się na ok. 17-kilometrową trasę – zbieramy się o godzinie 9.00 pod ratuszem, wyjeżdżamy o 10.30, a metą rajdu jest Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Pomnikowej. Organizatorzy Zapewniają gorący posiłek, ognisko z kiełbaskami, a także atrakcyjne nagrody. Udział jest bezpłatny.

Uwaga! Osoby niepełnoletnie mające ukończone 15 lat muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, a osoby poniżej 15 roku życia mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Wszyscy uczestnicy muszą być wyposażeni w kaski i kamizelki odblaskowe. Rajd będzie odbywać się przy nieograniczonym ruchu drogowym, uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego. Patronat honorowy nad imprezą objął Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki. Więcej o rajdzie TUTAJ.

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 2

Rada Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 zapraszają na coroczny Festyn Rodzinny, który rozpocznie się  o godz. 10:00 przy ul. Wczasowej 5 i zakończy o g. 14:00. W programie:  pokazy taneczne, pokazy judo, symultana warcabowa, występy uczniów ZS nr 2, pokaz strażacki, miasteczko ruchu drogowego,  dmuchańce, zjeżdzalnie, trampoliny, wata cukrowa, konkursy, gry i zabawy, zawody sportowe, mała gastronomia w bardzo szerokiej ofercie, przejazdy kucykiem. Do wygrania jest bardzo wiele atrakcyjnych nagród.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Wodociągu Mareckim

 Jedną z głównych atrakcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, organizowanych w niedzielę 21 maja przez Wodociąg Marecki,  będą warsztaty filmowe z animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży. Przeprowadzi je Monika Kuczyniecka, znana autorka filmów animowanych i reżyserka teledysków. Owocem spotkania będzie unikatowe, markowe nagranie na temat roli wody w naszym życiu.

Atrakcji będzie jednak więcej. - Odpowiemy też (w praktyczny sposób) na pytanie, skąd się bierze woda w naszych kranach. Zaprosimy Was do zwiedzania naszej stacji uzdatniania wody, która pracuje przez 365 dni w roku na okrągło. Ponadto będzie można zobaczyć z bliska największy w Markach odkurzacz, czyli… specjalistyczny samochód zajmujący się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej. Oczywiście opowiemy też o kolejnych planach dotyczących rozbudowy sieci. To wszystko w niedzielę, 21 maja, przy ul. Żeromskiego 30. Zapraszamy od 13.00 do 17.30 – czytamy na stronie Wodociągu Mareckiego.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Marki

Zarząd Koła PZW nr 14 w Markach organizuje otwarte spławikowe zawody "O Puchar Burmistrza Miasta Marki", które odbędą się 21 maja. Tego dnia odbędą się zawody, które objął honorowym patronatem Jacek Orych, burmistrz naszego miasta. Otwarte spławikowe zawody odbędą się nad Kanałem Żerańskim w miejscowości Nieporęt wjazd od strony Małołęka (niebieska kładka) – zbiórka o godz. 6.00. Zapisy są prowadzone w sklepie wędkarskim „Siupex” (Marki ul. Piłsudskiego 172) do 19 maja 2017 r. Zawody zostaną rozegrane w kategorii: Senior, Junior i Kadet.

 

 Tegoroczna Majówka w Chrzęsnem, zorganizowana przez Starostę Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego, przejdzie do historii. Występ znanego wykonawcy muzyki tanecznej - Zenona Martyniuka z zespołem...

2017-05-18 11:43:18

Podczas Nocy Muzeów 20 maja, Marecki Ośrodek Kultury zamieni się w Muzeum Historii Marek. Co z tej okazji przygotował Marecki Ośrodek Kultury wraz z partnerami Nocy Muzeów w Markach? Zobacz...

2017-05-15 18:23:03

Już po raz trzeci w Markach odbędzie się  Noc Muzeów. Tym razem nie będzie to jedna, ale aż 3 noce pełne atrakcji przygotowane przez partnerów wydarzenia.

2017-05-10 15:01:51

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!