Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Weekend bogaty w wydarzenia (wideo)

2017-05-19 15:34:46

W Markach zapowiada się weekend bogaty w wydarzenia. Noc Muzeów, coroczna majówka rowerowa, Festyn w Zespole Szkół nr 2 to piątkowa i sobotnia część weekendu, którą można spędzić w naszym mieście aktywnie. W niedzielę czeka na mieszkańców wyprawa na zawody wędkarskie i Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Wodociągu Mareckim.

Noc Muzeów

Już dziś zaczyna się Noc Muzeów w Ochotniczej Straży Pożarnej. W piątek strażacy zapraszają do remizy przy Dużej 1B, gdzie będzie można zobaczyć pokazy i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, poznać szczegóły budynku remizy oraz  samochodów bojowych.

20 maja warto odwiedzić Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. W ten szczególny wieczór, zabytkowy obiekt stanie się muzeum historii naszego miasta. Zobacz zapowiedź wideo:

 

W programie: wystawa starych fotografii, tkalnia – performance, muzyczne café, kino retro, w pracowni Ciurlionisa – instalacja. Współpraca przy przedsięwzięciu: Stowarzyszenie MARKI PUSTELNIK STRUGA , Fundacja Marecki Klub Kobiet z Pasją, Grupa Marki 2020. Wstęp wolny.

Udział w Nocy Muzeów zapowiedziała także Biblioteka Publiczna w Markach. W bibliotece przy ul.Lisa-Kulia 3A podczas III Mareckiej Nocy odbędzie się powitanie o godz. 18:00 i godzinę później realizowany będzie program dla dzieci - szczegóły na plakacie.

Majówka rowerowa

Klub Rowerowy Trybik po raz drugi organizuje kultowy marecki rajd. Wystarczy mieć dobry humor, rower i trochę czasu w sobotnie przedpołudnie. Wybierzemy się na ok. 17-kilometrową trasę – zbieramy się o godzinie 9.00 pod ratuszem, wyjeżdżamy o 10.30, a metą rajdu jest Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Pomnikowej. Organizatorzy Zapewniają gorący posiłek, ognisko z kiełbaskami, a także atrakcyjne nagrody. Udział jest bezpłatny.

Uwaga! Osoby niepełnoletnie mające ukończone 15 lat muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, a osoby poniżej 15 roku życia mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Wszyscy uczestnicy muszą być wyposażeni w kaski i kamizelki odblaskowe. Rajd będzie odbywać się przy nieograniczonym ruchu drogowym, uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego. Patronat honorowy nad imprezą objął Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki. Więcej o rajdzie TUTAJ.

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 2

Rada Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 zapraszają na coroczny Festyn Rodzinny, który rozpocznie się  o godz. 10:00 przy ul. Wczasowej 5 i zakończy o g. 14:00. W programie:  pokazy taneczne, pokazy judo, symultana warcabowa, występy uczniów ZS nr 2, pokaz strażacki, miasteczko ruchu drogowego,  dmuchańce, zjeżdzalnie, trampoliny, wata cukrowa, konkursy, gry i zabawy, zawody sportowe, mała gastronomia w bardzo szerokiej ofercie, przejazdy kucykiem. Do wygrania jest bardzo wiele atrakcyjnych nagród.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Wodociągu Mareckim

 Jedną z głównych atrakcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, organizowanych w niedzielę 21 maja przez Wodociąg Marecki,  będą warsztaty filmowe z animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży. Przeprowadzi je Monika Kuczyniecka, znana autorka filmów animowanych i reżyserka teledysków. Owocem spotkania będzie unikatowe, markowe nagranie na temat roli wody w naszym życiu.

Atrakcji będzie jednak więcej. - Odpowiemy też (w praktyczny sposób) na pytanie, skąd się bierze woda w naszych kranach. Zaprosimy Was do zwiedzania naszej stacji uzdatniania wody, która pracuje przez 365 dni w roku na okrągło. Ponadto będzie można zobaczyć z bliska największy w Markach odkurzacz, czyli… specjalistyczny samochód zajmujący się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej. Oczywiście opowiemy też o kolejnych planach dotyczących rozbudowy sieci. To wszystko w niedzielę, 21 maja, przy ul. Żeromskiego 30. Zapraszamy od 13.00 do 17.30 – czytamy na stronie Wodociągu Mareckiego.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Marki

Zarząd Koła PZW nr 14 w Markach organizuje otwarte spławikowe zawody "O Puchar Burmistrza Miasta Marki", które odbędą się 21 maja. Tego dnia odbędą się zawody, które objął honorowym patronatem Jacek Orych, burmistrz naszego miasta. Otwarte spławikowe zawody odbędą się nad Kanałem Żerańskim w miejscowości Nieporęt wjazd od strony Małołęka (niebieska kładka) – zbiórka o godz. 6.00. Zapisy są prowadzone w sklepie wędkarskim „Siupex” (Marki ul. Piłsudskiego 172) do 19 maja 2017 r. Zawody zostaną rozegrane w kategorii: Senior, Junior i Kadet.

 

 Z okazji 100-lecia parafii św. Izydora w Markach odbyła się premiera najnowszej inscenizacji o rodzinie Briggsów pt. „Kolacja dla darczyńcy”. Sala Domu Katolickiego była wypełniona po brzegi,...

2017-12-08 12:45:33

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 przyciągnął wielu mieszkańców Marek. Uczniowie prezentowali swoje ozdoby świąteczne, które były później licytowane, a na...

2017-12-11 17:45:33

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider polsko-duńskiego zespołu „Czesław Śpiewa”. Jego występ zapełnił Marecki Ośrodek Kultury do ostatniego miejsca. Na koniec artysta...

2017-12-12 16:25:54

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!