Kwazzy Mango Project w koncercie na IX-lecie Fundacji Otwarte Serce (wideo i zdjęcia)

Kwazzy Mango Project w...

Z okazji IX-lecia Fundacji Otwarte Serce w kameralnym koncercie wystąpił...
Nowe linie autobusowe od poniedziałku

Nowe linie autobusowe od...

Niedawno informowaliśmy, że w porozumieniu z ZTM, będzie można zwiększyć...
To wydarzyło się w Markach: Sonda kosmiczna wypuszczona w przestrzeń (wideo i zdjęcia)

To wydarzyło się w Markach:...

Centrum Badań Kosmicznych w Markach? Nie, to nie żart. Uczniowie i...
Izabela Kopeć w koncercie „Show me your tango” (wideo i zdjęcia)

Izabela Kopeć w koncercie...

10 marca na scenie Mareckiego Ośrodka Kultury pojawiła się Izabela Kopeć,...
Nowa szkoła, centrum kultury i sportu powstaną we wrześniu 2019 roku (wideo i zdjęcia)

Nowa szkoła, centrum...

Wiosną 2018 r. na plac przy ul. Wspólnej wjadą pierwsze koparki. Rozpocznie...
19
Poniedziałek
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Aleksandryny, Jżzefa, Nicety
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Szkoła Podstawowa nr 3 ma najlepszych "HydroAsów z Markowej Klasy" (wideo)

2017-07-13 15:18:12

W konkursie „HydroAsy z Markowej Klasy” najlepszą marecką szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3. Droga do zwycięstwa nie była jednak łatwa. Nauczyciele i uczniowie mareckich szkół podstawowych wykazali się zaangażowaniem, pracowitością i kreatywnością. Ale najważniejsza była nauka przez zabawę.

Sobota, 10 czerwca. Wczesne godziny popołudniowe. Stadion przy Wspólnej tętni życiem – mieszkańcy świętują 50-lecie nadania praw miejskich.  Za chwilę na scenie pojawi się ekipa Wodociągu Mareckiego. Paweł Kajetan Specjalski, dyrektor zarządu, wręczy nagrody w konkursie HydroAsy z Markowej Klasy. Promowaliśmy w nim picie wody z kranu, naszej Markowej Wody, wydobywanej głęboko ze źródeł czwartorzędowych. Jeszcze chwila niepewności i podamy werdykt, na który pod sceną czekają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Pięciosoobowe jury miało twardy orzech do zgryzienia. Która lekcja była najlepsza? Kto był najaktywniejszy? Kto najlepiej zrealizował zapisy konspektu? W dwuetapowym konkursie odpowiedzi na to pytanie odpowiedzi szukali Anna Sołoninko, Paulina Borzecka, Paweł Pniewski, Kamil Wierzbowski i Tadeusz Markiewicz. Najpierw nauczyciele przygotowywali konspekt lekcji. Na adres Wodociągu przysłano aż sześć prac. Z nich jury musiało wybrać trzy najlepsze. Do drugiego, finałowego etapu konkursu przystąpiły trzy klasy: trzecioklasiści ze szkół podstawowych: nr 3 (nauczycielka Katarzyna Grygolec) oraz nr 4 (Marzena Paczuska) oraz szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 2 (Monika Hasulak, Monika Żaczek).

Zobacz reportaż wideo dotyczący rozstrzygnięcia konkursu:

- Obejrzeliśmy świetne lekcje. Widać było ogromne zaangażowanie nauczycieli i uczniów oraz kreatywne podejście do tematu. We wszystkich trzech szkołach spotkaliśmy HydroAsy z Markowej Klasy. Z przyjemnością wybraliśmy najlepszą z najlepszych klas – mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Na trzecim miejscu znalazła się klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce przypadło szóstoklasistom z Dwójki. Jury najwyżej oceniło pracę nauczyciela i uczniów z „Trójki”.

„Świetne relacje nauczyciela z uczniami, uniwersalny konspekt, który może być realizowany w każdej grupie wiekowej, pobudzanie kreatywności poprzez zadania, dzięki którym żaden uczeń nie nudził się na lekcji”- to tylko część opinii, które w dyskusji, po obejrzeniu lekcji przy Pomnikowej, wygłosili jurorzy.

- Dziękujemy, że ekipa z Trójki tak licznie przyszła na stadion miejski. Nagrodą dla zwycięzców był profesjonalny sprzęt do zabaw ruchowych. Po wakacjach uczniowie będą mogli zwiedzić naszą stację uzdatniania wody, dzięki czemu dowiedzą się skąd się bierze Markowa Woda. Z ich udziałem powstanie także film promocyjny – dodaje Anna Sołoninko.Centrum Badań Kosmicznych w Markach? Nie, to nie żart. Uczniowie i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej w Markach przez wiele miesięcy pracowali nad sondą i jej oprzyrządowaniem...

2018-03-12 14:45:02

Uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum im. bł. Bronisława Markiewicza z Marek planują wysłać  w kosmos sondę za pomocą balonu startosferycznego. Sonda będzie nadawała swoją pozycję, dane...

2018-03-09 12:00:32

Po rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1, nadszedł czas na kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury edukacyjnej. Przepełniona Szkoła Podstawowa nr 2 również powiększy się. Burmistrz Jacek Orych...

2018-01-11 13:56:44

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!