Walka o przejezdność obwodnicy Marek we wrześniu

Walka o przejezdność...

Terminów oddania obwodnicy do użytku było już kilka. Niedawno termin został...
Marcovia z drugim zwycięstwem

Marcovia z drugim zwycięstwem

Pierwsza drużyna Marcovii odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. W drugiej...
Widowiskowa rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 w relacji wideo

Widowiskowa rekonstrukcja...

W sierpniu 1920 roku na ziemiach dzisiejszego powiatu wołomińskiego...
Oddano hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920 (wideo i zdjęcia)

Oddano hołd bohaterom Bitwy...

14 sierpnia, w wigilię Święta Wojska Polskiego Marki świętowały rocznicę...
Obiekt nostalgicznych wspomnień z czasów z PRL-u pojawił się Markach (wideo)

Obiekt nostalgicznych...

Tego lata na imprezach plenerowych w Markach można było zauważyć ciekawe...
47c7a36856aa946ec5886a17c7ec34ec.jpg
22
Wtorek
Sierpień 2017
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Cezarego, Marii, Zygfryda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Szkoła Podstawowa nr 3 ma najlepszych "HydroAsów z Markowej Klasy" (wideo)

2017-07-13 15:18:12

W konkursie „HydroAsy z Markowej Klasy” najlepszą marecką szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3. Droga do zwycięstwa nie była jednak łatwa. Nauczyciele i uczniowie mareckich szkół podstawowych wykazali się zaangażowaniem, pracowitością i kreatywnością. Ale najważniejsza była nauka przez zabawę.

Sobota, 10 czerwca. Wczesne godziny popołudniowe. Stadion przy Wspólnej tętni życiem – mieszkańcy świętują 50-lecie nadania praw miejskich.  Za chwilę na scenie pojawi się ekipa Wodociągu Mareckiego. Paweł Kajetan Specjalski, dyrektor zarządu, wręczy nagrody w konkursie HydroAsy z Markowej Klasy. Promowaliśmy w nim picie wody z kranu, naszej Markowej Wody, wydobywanej głęboko ze źródeł czwartorzędowych. Jeszcze chwila niepewności i podamy werdykt, na który pod sceną czekają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Pięciosoobowe jury miało twardy orzech do zgryzienia. Która lekcja była najlepsza? Kto był najaktywniejszy? Kto najlepiej zrealizował zapisy konspektu? W dwuetapowym konkursie odpowiedzi na to pytanie odpowiedzi szukali Anna Sołoninko, Paulina Borzecka, Paweł Pniewski, Kamil Wierzbowski i Tadeusz Markiewicz. Najpierw nauczyciele przygotowywali konspekt lekcji. Na adres Wodociągu przysłano aż sześć prac. Z nich jury musiało wybrać trzy najlepsze. Do drugiego, finałowego etapu konkursu przystąpiły trzy klasy: trzecioklasiści ze szkół podstawowych: nr 3 (nauczycielka Katarzyna Grygolec) oraz nr 4 (Marzena Paczuska) oraz szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 2 (Monika Hasulak, Monika Żaczek).

Zobacz reportaż wideo dotyczący rozstrzygnięcia konkursu:

- Obejrzeliśmy świetne lekcje. Widać było ogromne zaangażowanie nauczycieli i uczniów oraz kreatywne podejście do tematu. We wszystkich trzech szkołach spotkaliśmy HydroAsy z Markowej Klasy. Z przyjemnością wybraliśmy najlepszą z najlepszych klas – mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Na trzecim miejscu znalazła się klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce przypadło szóstoklasistom z Dwójki. Jury najwyżej oceniło pracę nauczyciela i uczniów z „Trójki”.

„Świetne relacje nauczyciela z uczniami, uniwersalny konspekt, który może być realizowany w każdej grupie wiekowej, pobudzanie kreatywności poprzez zadania, dzięki którym żaden uczeń nie nudził się na lekcji”- to tylko część opinii, które w dyskusji, po obejrzeniu lekcji przy Pomnikowej, wygłosili jurorzy.

- Dziękujemy, że ekipa z Trójki tak licznie przyszła na stadion miejski. Nagrodą dla zwycięzców był profesjonalny sprzęt do zabaw ruchowych. Po wakacjach uczniowie będą mogli zwiedzić naszą stację uzdatniania wody, dzięki czemu dowiedzą się skąd się bierze Markowa Woda. Z ich udziałem powstanie także film promocyjny – dodaje Anna Sołoninko.Drużyna składająca się z mareckich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 jest pierwsza wśród 191 w kraju i piąta wśród 2615 drużyn na świecie. Badacze Wody ratują zasoby wody pod nazwą Polish Drops.

2017-07-05 10:53:07

Uczniowie i nauczyciele zapraszają na Święto Szkoły z okazji 55-lecia istnienia. Szkoła Podstawowa nr 4 powstała jeszcze w Pustelniku, przed nadaniem praw miejskim Markom.

2017-06-08 11:11:47

Tuba Marek została zaproszona na Święto Szkoły Podstawowej nr 3. W programie artystycznym nie zabrakło piosenek, pokazów, recytacji czy nawet lipdubu, czyli wideoklipu zrealizowanego w szkole....

2017-05-11 15:10:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!