Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Szkoła Podstawowa nr 3 ma najlepszych "HydroAsów z Markowej Klasy" (wideo)

2017-07-13 15:18:12

W konkursie „HydroAsy z Markowej Klasy” najlepszą marecką szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3. Droga do zwycięstwa nie była jednak łatwa. Nauczyciele i uczniowie mareckich szkół podstawowych wykazali się zaangażowaniem, pracowitością i kreatywnością. Ale najważniejsza była nauka przez zabawę.

Sobota, 10 czerwca. Wczesne godziny popołudniowe. Stadion przy Wspólnej tętni życiem – mieszkańcy świętują 50-lecie nadania praw miejskich.  Za chwilę na scenie pojawi się ekipa Wodociągu Mareckiego. Paweł Kajetan Specjalski, dyrektor zarządu, wręczy nagrody w konkursie HydroAsy z Markowej Klasy. Promowaliśmy w nim picie wody z kranu, naszej Markowej Wody, wydobywanej głęboko ze źródeł czwartorzędowych. Jeszcze chwila niepewności i podamy werdykt, na który pod sceną czekają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Pięciosoobowe jury miało twardy orzech do zgryzienia. Która lekcja była najlepsza? Kto był najaktywniejszy? Kto najlepiej zrealizował zapisy konspektu? W dwuetapowym konkursie odpowiedzi na to pytanie odpowiedzi szukali Anna Sołoninko, Paulina Borzecka, Paweł Pniewski, Kamil Wierzbowski i Tadeusz Markiewicz. Najpierw nauczyciele przygotowywali konspekt lekcji. Na adres Wodociągu przysłano aż sześć prac. Z nich jury musiało wybrać trzy najlepsze. Do drugiego, finałowego etapu konkursu przystąpiły trzy klasy: trzecioklasiści ze szkół podstawowych: nr 3 (nauczycielka Katarzyna Grygolec) oraz nr 4 (Marzena Paczuska) oraz szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 2 (Monika Hasulak, Monika Żaczek).

Zobacz reportaż wideo dotyczący rozstrzygnięcia konkursu:

- Obejrzeliśmy świetne lekcje. Widać było ogromne zaangażowanie nauczycieli i uczniów oraz kreatywne podejście do tematu. We wszystkich trzech szkołach spotkaliśmy HydroAsy z Markowej Klasy. Z przyjemnością wybraliśmy najlepszą z najlepszych klas – mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Na trzecim miejscu znalazła się klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce przypadło szóstoklasistom z Dwójki. Jury najwyżej oceniło pracę nauczyciela i uczniów z „Trójki”.

„Świetne relacje nauczyciela z uczniami, uniwersalny konspekt, który może być realizowany w każdej grupie wiekowej, pobudzanie kreatywności poprzez zadania, dzięki którym żaden uczeń nie nudził się na lekcji”- to tylko część opinii, które w dyskusji, po obejrzeniu lekcji przy Pomnikowej, wygłosili jurorzy.

- Dziękujemy, że ekipa z Trójki tak licznie przyszła na stadion miejski. Nagrodą dla zwycięzców był profesjonalny sprzęt do zabaw ruchowych. Po wakacjach uczniowie będą mogli zwiedzić naszą stację uzdatniania wody, dzięki czemu dowiedzą się skąd się bierze Markowa Woda. Z ich udziałem powstanie także film promocyjny – dodaje Anna Sołoninko.



W miniony poniedziałek zakończyła się akcja „Bezpieczny rowerzysta”. Dzieci dojeżdżające do szkoły na rowerze mogły spotkać policyjny patrol i Pawła Paczka, koordynatora Mobilnego Miasteczka Ruchu...

2017-10-18 13:24:16

To był intensywny rok dla prawie 40 zespołów Badaczy Wody, którzy zaangażowali siebie i społeczności szkolne w aktywności badawcze, zmiany nawyków i działania promocyjne dotyczące wody. Wczoraj...

2017-09-26 13:37:18

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - pewnie znacie to powiedzenie. Dobrze opisuje akcję, która została zorganizowana w poniedziałek pod dwoma mareckimi szkołami. Chodzi o...

2017-09-13 16:41:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!