Pierwszy raz w Markach: Seniorada 2017 (wideo)

Pierwszy raz w Markach:...

21 i 22 października odbędzie się wydarzenie, jakiego w Markach jeszcze nie...
I Memoriał Bożeny Markiewicz w piłce ręcznej połączony z niezwykłą uroczystością

I Memoriał Bożeny...

W dniach 21-22 października odbędzie się turniej piłki ręcznej połączony z...
„Najbrzydszy Samochód Świata” na prestiżowym festiwalu filmów w Amsterdamie (wideo)

„Najbrzydszy Samochód...

Sława znanego w Markach kolekcjonera wartburgów Bogdana Różyckiego zatacza...
"W starym kinie? Czyli zwierzenia dublera" - spektakl muzyczny z przymrużeniem oka (wideo i zdjęcia)

"W starym kinie? Czyli...

„W starym kinie? Czyli zwierzenia dublera” to spektakl złożony z wielu...
Rusza budowa "Parkuj i Jedź" w centrum Marek

Rusza budowa "Parkuj i...

Projekty gotowe, pozwolenia na budowę wydane. W tym tygodniu rozpoczną się...
47c7a36856aa946ec5886a17c7ec34ec.jpg
17
Wtorek
Październik 2017
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Szkoła Podstawowa nr 3 ma najlepszych "HydroAsów z Markowej Klasy" (wideo)

2017-07-13 15:18:12

W konkursie „HydroAsy z Markowej Klasy” najlepszą marecką szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3. Droga do zwycięstwa nie była jednak łatwa. Nauczyciele i uczniowie mareckich szkół podstawowych wykazali się zaangażowaniem, pracowitością i kreatywnością. Ale najważniejsza była nauka przez zabawę.

Sobota, 10 czerwca. Wczesne godziny popołudniowe. Stadion przy Wspólnej tętni życiem – mieszkańcy świętują 50-lecie nadania praw miejskich.  Za chwilę na scenie pojawi się ekipa Wodociągu Mareckiego. Paweł Kajetan Specjalski, dyrektor zarządu, wręczy nagrody w konkursie HydroAsy z Markowej Klasy. Promowaliśmy w nim picie wody z kranu, naszej Markowej Wody, wydobywanej głęboko ze źródeł czwartorzędowych. Jeszcze chwila niepewności i podamy werdykt, na który pod sceną czekają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Pięciosoobowe jury miało twardy orzech do zgryzienia. Która lekcja była najlepsza? Kto był najaktywniejszy? Kto najlepiej zrealizował zapisy konspektu? W dwuetapowym konkursie odpowiedzi na to pytanie odpowiedzi szukali Anna Sołoninko, Paulina Borzecka, Paweł Pniewski, Kamil Wierzbowski i Tadeusz Markiewicz. Najpierw nauczyciele przygotowywali konspekt lekcji. Na adres Wodociągu przysłano aż sześć prac. Z nich jury musiało wybrać trzy najlepsze. Do drugiego, finałowego etapu konkursu przystąpiły trzy klasy: trzecioklasiści ze szkół podstawowych: nr 3 (nauczycielka Katarzyna Grygolec) oraz nr 4 (Marzena Paczuska) oraz szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 2 (Monika Hasulak, Monika Żaczek).

Zobacz reportaż wideo dotyczący rozstrzygnięcia konkursu:

- Obejrzeliśmy świetne lekcje. Widać było ogromne zaangażowanie nauczycieli i uczniów oraz kreatywne podejście do tematu. We wszystkich trzech szkołach spotkaliśmy HydroAsy z Markowej Klasy. Z przyjemnością wybraliśmy najlepszą z najlepszych klas – mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Na trzecim miejscu znalazła się klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce przypadło szóstoklasistom z Dwójki. Jury najwyżej oceniło pracę nauczyciela i uczniów z „Trójki”.

„Świetne relacje nauczyciela z uczniami, uniwersalny konspekt, który może być realizowany w każdej grupie wiekowej, pobudzanie kreatywności poprzez zadania, dzięki którym żaden uczeń nie nudził się na lekcji”- to tylko część opinii, które w dyskusji, po obejrzeniu lekcji przy Pomnikowej, wygłosili jurorzy.

- Dziękujemy, że ekipa z Trójki tak licznie przyszła na stadion miejski. Nagrodą dla zwycięzców był profesjonalny sprzęt do zabaw ruchowych. Po wakacjach uczniowie będą mogli zwiedzić naszą stację uzdatniania wody, dzięki czemu dowiedzą się skąd się bierze Markowa Woda. Z ich udziałem powstanie także film promocyjny – dodaje Anna Sołoninko.To był intensywny rok dla prawie 40 zespołów Badaczy Wody, którzy zaangażowali siebie i społeczności szkolne w aktywności badawcze, zmiany nawyków i działania promocyjne dotyczące wody. Wczoraj...

2017-09-26 13:37:18

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - pewnie znacie to powiedzenie. Dobrze opisuje akcję, która została zorganizowana w poniedziałek pod dwoma mareckimi szkołami. Chodzi o...

2017-09-13 16:41:04

Drużyna składająca się z mareckich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 jest pierwsza wśród 191 w kraju i piąta wśród 2615 drużyn na świecie. Badacze Wody ratują zasoby wody pod nazwą Polish Drops.

2017-07-05 10:53:07

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!