Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Powstaną kolejne ścieżki rowerowe. Marki zostały liderem projektu

2017-08-03 09:19:10

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne pozwalają na skuteczne budowanie ścieżek rowerowych z  unijnych pieniędzy. Marki zostały po raz drugi liderem projektu partnerskiego budowy ścieżek rowerowych.

Pierwszy projekt pn. „Zintegrowana sieć ścieżek rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka w ramach ZIT WOF”, przygotowany został w partnerskiej współpracy gmin: Marki, Zielonka, Kobyłka i Ząbki, w ramach konkursu RPMA.04.03.02-IP.01-14-009/16, Oś priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną dla Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Podziałanie 4.3.2 Mobilność miejska w ramach ZIT, Typ projektów – „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej – ZIT – Ścieżki i infrastruktura rowerowa”.

Marki zostały liderem kolejnego projektu w ramach ZIT. To drugie tego typu doświadczenie. Za pierwszym razem udało się zdobyć unijne dofinansowanie (ok. 9 mln zł), za które już powstały drogi rowerowe przy Sportowej, Sowińskiego, Szkolnej i zostaną wybudowane na wale rzeki Długiej, wzdłuż ulicy Głównej oraz Sosnowej i Kościuszki.

Łącznie na budowę 23,8 km ścieżek rowerowych w miastach Marki, Ząbki, Zielonka i Kobyłka zostało uzyskane 23,6 mln zł dofinansowania. Natomiast w partnerskim projekcie Warszawy, Marek i Ząbek powstanie ponad 50 km ścieżek rowerowych.

W kolejnym projekcie, w którym liderem są Marki, miasta Kobyłka, Marki, Nieporęt, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka zawarły porozumienie partnerskie w sprawie wspólnego aplikowania o unijne pieniądze w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Miasta będą wspólnie przygotowywać się do drugiego konkursu, w którym zostaną podzielone pieniądze na budowę dróg rowerowych. Pula środków do wykorzystania to 69 mln zł.

Siódemka samorządów zamierza przygotować prawie 53 km dróg rowerowych. Marki planują przygotowanie ok. 12 km ścieżek. - Zakładamy, że drogi dla jednośladów powstaną w Alei Marszałka Piłsudskiego w ramach przywracania miejskiego charakteru głównej arterii. Dołączymy do tego finansowanie budowy ścieżek wzdłuż Modrzewiowej, Sobieskiego, Karłowicza, Lisa-Kuli i Granicznej. Termin składania wniosków mija 31 sierpnia – informuje burmistrz Jacek Orych.

- Dziękuję wszystkim partnerom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia. Po złożeniu dokumentacji konkursowej niecierpliwie będziemy czekać na ostateczne wyniki – dodaje burmistrz.

 

 Do 15 grudnia obwodnica Marek miała być gotowa według ultimatum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawionemu spóźniającemu się wykonawcy, firmie Salini. Niedotrzymanie tego terminu,...

2017-12-13 14:54:04

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego organizują III Marecki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 16 i 17 grudnia na skwerze przy urzędzie...

2017-12-13 13:54:20

Jarmark Świąteczny, warsztaty, koncerty, spotkania – jak co miesiąc, bogaty repertuar wydarzeń w  Mareckim Ośrodku Kultury. Poniżej przedstawiamy program MOK-u na grudzień.

2017-12-08 12:26:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!