WOŚP Marki zebrał ponad milion zł (wideo i zdjęcia)

WOŚP Marki zebrał ponad...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała wczoraj ponad 166 tys. zł....
Filmowe ferie wystartowały. Na początek "Uwolnić Mikołaja" (wideo)

Filmowe ferie wystartowały....

Filmowe ferie w dawnej szkole kinooperatorów na stałe wpisały się w...
IV Noworoczny Turniej Halowy w najbliższy weekend (wideo)

IV Noworoczny Turniej...

Co roku Noworoczne Halowe Turnieje o Puchar Burmistrza Marek cieszą się...
Rozbudowa kolejnej szkoły: "Dwójka" ponad dwukrotnie zwiększy swoją powierzchnię

Rozbudowa kolejnej szkoły:...

Po rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1, nadszedł czas na kolejne inwestycje w...
Wernisaż i spektakl zapełnił MOK do ostatniego miejsca (wideo i zdjęcia)

Wernisaż i spektakl...

W niedzielny wieczór Marecki Ośrodek Kultury pękał w szwach. Powodem były...
22
Poniedziałek
Styczeń 2018
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Obwodnica nie będzie gotowa na koniec wakacji

2017-08-07 19:20:01

Wszyscy mieszkańcy Marek z utęsknieniem oczekują na oddanie obwodnicy do użytku. A terminów już było kilka. Po raz kolejny termin został zmieniony i to niestety nie na korzyść.

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Gdyby prace przebiegały zgodnie z planem, dziś przez Marki nie przebiegałaby już trasa tranzytowa. Niestety pierwsze niepokojące sygnały doszły do nas w marcu br. Wykonawca obwodnicy Marek chciał wtedy przesunięcia terminu oddania trasy z lipca na październik tego roku, uzasadniając opóźnienie m.in. niesprzyjającą pogodą oraz wcześniejszymi problemami związanymi z warunkami gruntowymi.

– Uważamy, że to nie są wystarczające powody, by przedłużać ten termin, tym bardziej że jest to firma, która dysponuje ogromnymi zasobami. Myślę, że jeśli zostaną one uruchomione, to będziemy w stanie skrócić ten termin w stosunku do deklarowanego obecnie – mówił wtedy wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Z kolei w czerwcu pojawiły się bardziej optymistyczne wieści. - Na chwilę obecną wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia – mówił Tomasz Kwieciński, wicedyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA odpowiedzialny za inwestycje. - Potem przeprowadzone będą procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Zakładamy, że na koniec wakacji będzie to udrożnione – dodawał. Po dopuszczeniu ruchu na obwodnicy, mogły nie zostać jeszcze ukończone wszystkie węzły. Ten optymistyczny scenariusz, jak zwykle był uzależniony od pogody.

Jak podaje oficjalna strona Urzędu Miasta Marki, musimy jednak ponownie uzbroić się w cierpliwość. 19 października 2017 r. - taki jest termin ukończenia prac według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Aktualny postęp prac dobrze obrazuje grafika, która jest dostępna TUTAJ.

Można także sprawdzić postęp pracy w formie tabelarycznej TUTAJ.

Stan prac na 2 sierpnia 2017:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała wczoraj ponad 166 tys. zł. Łącznie podczas 13 finałów WOŚP w naszym mieście zebrano kwotę 1 044 346 zł. Zobacz reportaż wideo i zdjęcia z wczorajszego...

2018-01-15 11:19:52

Publiczne miejsca parkingowe są przeznaczone dla sprawnych i ubezpieczonych samochodów. Z pewnością kolekcja wartburgów rozlokowana na ul. Barskiej, do takich nie należy. Z tego powodu wartburgi...

2018-01-19 09:51:07

Zmarł Piotr Wysocki, medalista międzynarodowych i ogólnopolskich turniejów karate, członek zarządu UKS Sanchin, uhonorowany Medalem 50-lecia Miasta Marki, a także odznaczony przez Prezydenta RP...

2018-01-09 11:48:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!