Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Okólna otrzyma nowy asfalt, chodnik z oświetleniem i ścieżkę rowerową

2017-08-09 12:21:43

Po zimowych roztopach ulica Okólna na wysokości „górki śmieciowej” była dziurawa na całej szerokości i długości. W marcu położono tam nowy asfalt. Kolejne części Okólnej zostaną zmodernizowane przez prywatnego inwestora.

W połowie marca zaczął się remont fragmentu nawierzchni ulicy Okólnej. Od rana trwało frezowanie odcinka na wysokości dawnego wysypiska śmieci „zwałka”, a dokładnie od ulicy Bielówek w stronę ulicy Grunwaldzkiej. Kładzenie nowej warstwy asfaltu trwało krótko, jedną noc.

Teraz czas na modernizację kolejnych części ulicy Okólnej. Po wielomiesięcznych negocjacjach, burmistrz Jacek Orych podpisał porozumienie z firmą HE Marki 1 dotyczące wykonania kompleksowej przebudowy Okólnej (od ul. Bielówek do ul. Kresowej). To prywatny inwestor, który inwestuje na terenach kupionych od firmy Orco. Wykona on drogowe prace swoim staraniem i na swój własny koszt. Do zakresu jego obowiązków będą należeć:

- przebudowa Okólnej od Bielówek do Kresowej. Oprócz nowej równej nawierzchni powstaną: droga rowerowa, chodnik, pętla autobusowa, parking i oświetlenie;

- wybudowanie kanalizacji deszczowej na odcinku 810 m. w ulicy Okólnej, a także 220 m. w ulicy Kresowej;

Prywatny inwestor będzie mieć 10 miesięcy na realizację prac – od chwili uzyskania niezbędnych pozwoleń. Udzieli na nie 3-letniej rękojmi. Prace przy Okólnej mają toczyć się bez wstrzymywania ruchu (może dojść do tego wyłącznie w uzasadnionych przypadkach). To będzie pierwszy etap prac.

Drugim celem ratusza, w kolejnych latach, jest kompleksowe odwodnienie tego terenu – zarówno przemysłowego jak i tego, który jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Urząd Miasta negocjuje udział inwestora w tej inwestycji.

Trzecim celem Urzędu Miasta jest przebudowa ulicy Słonecznej, która uwzględnia skrzyżowanie z Aleją Marszałka Piłsudskiego. Do współfinansowania inwestycji ratusz zamierza zaprosić firmy, których siedziby są zlokalizowane w tej okolicy.

Źródło: marki.plJeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad swoim odcinkiem do 15 grudnia. Gdyby to się nie udało, wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz groził...

2017-12-14 16:19:57

Do 15 grudnia obwodnica Marek miała być gotowa według ultimatum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawionemu spóźniającemu się wykonawcy, firmie Salini. Niedotrzymanie tego terminu,...

2017-12-13 14:54:04

Jarmark Świąteczny, warsztaty, koncerty, spotkania – jak co miesiąc, bogaty repertuar wydarzeń w  Mareckim Ośrodku Kultury. Poniżej przedstawiamy program MOK-u na grudzień.

2017-12-08 12:26:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!