ZakaMarki Szafy (wideo i zdjęcia)

ZakaMarki Szafy (wideo i...

ZakaMarki Szafy - to kiermasz używanych ubrań dziecięcych damskich i...
Głosowanie na zadania z budżetu obywatelskiego do końca września

Głosowanie na zadania z...

Jak co roku, budżet obywatelski oferuje mieszkańcom zagospodarowanie 600...
Piknik Parafialny, Dzień Otwarty w MOK-u i Mała Mila Marecka w reportażu wideo

Piknik Parafialny, Dzień...

Piknik Parafialny, Dzień Otwarty w MOK-u i Mała Mila Marecka - te trzy...
Kolejny wyścig biegaczy: IV Ćwierćmaraton w Radzyminie (wideo i zdjęcia)

Kolejny wyścig biegaczy: IV...

Bieganie stało się tak popularne, że niemal w każdy weekend odbywają się...
Festiwal Młodych Marki.FM po raz trzeci w Markach (wideo i zdjęcia)

Festiwal Młodych Marki.FM...

To już trzeci Festiwal Młodych Marki.FM, który powstał dzięki zaangażowani...
47c7a36856aa946ec5886a17c7ec34ec.jpg
20
Środa
Wrzesień 2017
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Walka o przejezdność obwodnicy Marek we wrześniu

2017-08-17 16:03:28

Terminów oddania obwodnicy do użytku było już kilka. Niedawno termin został po raz kolejny zmieniony na październik, ale najnowsze informacje wskazują, że przejezdność głównej trasy może być uzyskana wcześniej. Walka z czasem trwa.

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Gdyby prace przebiegały zgodnie z planem, dziś przez Marki nie przebiegałaby już trasa tranzytowa. Niestety pierwsze niepokojące sygnały doszły do nas w marcu br. Wykonawca obwodnicy Marek chciał wtedy przesunięcia terminu oddania trasy z lipca na październik tego roku, uzasadniając opóźnienie m.in. niesprzyjającą pogodą oraz wcześniejszymi problemami związanymi z warunkami gruntowymi.

Z kolei w czerwcu pojawiły się bardziej optymistyczne wieści. Wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia. Potem przeprowadzone miały być procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Jednak niedawno ustalono ostateczny termin na 19 października 2017 r.

Tomasz Kwieciński, zastępca dyrektora w warszawskiej GDDKiA jednak znów próbuje wrócić do terminu wcześniejszego, informując, że wciąż trwa walka o wcześniejsze zakończenie prac odcinka głównego. – Zmierzamy do tego, by jak najszybciej umożliwić przejazd – jeżeli się uda, to w pełnym przekroju, jeżeli nie, to częściowo, tak żeby odciążyć Marki od ruchu tranzytowego – stwierdza Kwieciński dla portalu rynekinfraswtruktury.pl.

Choć wykonawca pierwszego odcinka ma jeszcze sporo do zrobienia, sprawa nie jest zamknięta. –  Robimy wszystko, by jak najszybciej oddać ten ciąg komunikacyjny – mówi Marian Gołoś, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA.

Są jednak przeszkody. Wykonawca robót na pierwszym odcinku napotkał na przeszkodę związaną z transportem kruszyw do podbudowy na ciągi główne. Podjęto decyzję, że zbudowana będzie jedna jezdnia i jeżeli do wcześniejszego terminu nie uda się wykonać drugiej jezdni, to ruch będzie puszczony jedną jezdnią. Oprócz problemów z kruszywem, plany szybszego oddania obwodnicy do użytku pokrzyżowała znów pogoda – intensywne opady.

Na dziś, zdaniem wicedyrektora Tomasza Kwiecińskiego, w wersji optymistycznej, uda się przejechać nową drogą we wrześniu.Jak co roku, budżet obywatelski oferuje mieszkańcom zagospodarowanie 600 tys. zł na wydatki, które sami sobie zaplanują. Do końca września mieszkańcy Marek zdecydują które zadania będą realizowane.

2017-09-19 13:52:55

ZakaMarki Szafy - to kiermasz używanych ubrań dziecięcych damskich i męskich, zabawek, obuwia, książek - połączony z imprezą, na której były także atrakcje dla dzieci. Zobacz reportaż wideo i...

2017-09-18 14:39:35

Miasto ogłosiło przetarg na budowę kolejnej drogi rowerowej, która powstanie z dofinansowaniem Zintegrowanych inwestycji Terytorialnych. Droga rowerowa ma być gotowa w przyszłym roku.

2017-09-13 16:54:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!