Kontrakt z Salini nie został zerwany. Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia

Kontrakt z Salini nie...

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa...
Faktury za wodę możesz otrzymywać na maila - ABC Internetowego Biura Obsługi Klienta (wideo)

Faktury za wodę możesz...

Większość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest...
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych (wideo i zdjęcia)

Indywidualne Mistrzostwa...

Już po raz 15. odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Warcabach...
I Marecka Olimpiada Przedszkolaków w reportażu wideo i fotorelacji

I Marecka Olimpiada...

Na I Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków pojawiły się reprezentacje 12...
Przemysław Lis został nowym radnym

Przemysław Lis został nowym...

Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał...
25
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Walka o przejezdność obwodnicy Marek we wrześniu

2017-08-17 16:03:28

Terminów oddania obwodnicy do użytku było już kilka. Niedawno termin został po raz kolejny zmieniony na październik, ale najnowsze informacje wskazują, że przejezdność głównej trasy może być uzyskana wcześniej. Walka z czasem trwa.

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Gdyby prace przebiegały zgodnie z planem, dziś przez Marki nie przebiegałaby już trasa tranzytowa. Niestety pierwsze niepokojące sygnały doszły do nas w marcu br. Wykonawca obwodnicy Marek chciał wtedy przesunięcia terminu oddania trasy z lipca na październik tego roku, uzasadniając opóźnienie m.in. niesprzyjającą pogodą oraz wcześniejszymi problemami związanymi z warunkami gruntowymi.

Z kolei w czerwcu pojawiły się bardziej optymistyczne wieści. Wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia. Potem przeprowadzone miały być procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Jednak niedawno ustalono ostateczny termin na 19 października 2017 r.

Tomasz Kwieciński, zastępca dyrektora w warszawskiej GDDKiA jednak znów próbuje wrócić do terminu wcześniejszego, informując, że wciąż trwa walka o wcześniejsze zakończenie prac odcinka głównego. – Zmierzamy do tego, by jak najszybciej umożliwić przejazd – jeżeli się uda, to w pełnym przekroju, jeżeli nie, to częściowo, tak żeby odciążyć Marki od ruchu tranzytowego – stwierdza Kwieciński dla portalu rynekinfraswtruktury.pl.

Choć wykonawca pierwszego odcinka ma jeszcze sporo do zrobienia, sprawa nie jest zamknięta. –  Robimy wszystko, by jak najszybciej oddać ten ciąg komunikacyjny – mówi Marian Gołoś, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA.

Są jednak przeszkody. Wykonawca robót na pierwszym odcinku napotkał na przeszkodę związaną z transportem kruszyw do podbudowy na ciągi główne. Podjęto decyzję, że zbudowana będzie jedna jezdnia i jeżeli do wcześniejszego terminu nie uda się wykonać drugiej jezdni, to ruch będzie puszczony jedną jezdnią. Oprócz problemów z kruszywem, plany szybszego oddania obwodnicy do użytku pokrzyżowała znów pogoda – intensywne opady.

Na dziś, zdaniem wicedyrektora Tomasza Kwiecińskiego, w wersji optymistycznej, uda się przejechać nową drogą we wrześniu.Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał przedstawiciel Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego – Przemysław Lis.

2017-11-19 21:57:59

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postawiło ultimatum firmie Salini, wykonawcy jednego z fragmentów obwodnicy Marek: Jeśli do 15 grudnia br. kierowcy nie będą mogli pojechać tą drogą to...

2017-11-22 10:56:59

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postawiło ultimatum firmie Salini, wykonawcy jednego z fragmentów obwodnicy Marek: Jeśli do 15 grudnia  kierowcy nie...

2017-11-24 14:04:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!