WWL Fight - kickboxing po raz pierwszy w Markach (wideo i zdjęcia)

WWL Fight - kickboxing po...

Widowiskowe walki profesjonalistów i amatorów mieliśmy okazję oglądać na...
Kolejny krok w rozwoju komunikacji miejskiej w Markach

Kolejny krok w rozwoju...

Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na...
Petycja o zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż obwodnicy Marek

Petycja o zwiększenie...

Długo wyczekiwana obwodnica Marek wreszcie powstała, ale niestety problem...
Marki w budowie: najnowsze informacje o inwestycjach

Marki w budowie: najnowsze...

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej...
"Nowy" wartburg podarowany Bogdanowi Różyckiemu. On chciałby starszego

"Nowy" wartburg podarowany...

Ponad 50-letni wartburg kontrowersyjnego mareckiego fanatyka tej marki jest...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Walka o przejezdność obwodnicy Marek we wrześniu

2017-08-17 16:03:28

Terminów oddania obwodnicy do użytku było już kilka. Niedawno termin został po raz kolejny zmieniony na październik, ale najnowsze informacje wskazują, że przejezdność głównej trasy może być uzyskana wcześniej. Walka z czasem trwa.

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Gdyby prace przebiegały zgodnie z planem, dziś przez Marki nie przebiegałaby już trasa tranzytowa. Niestety pierwsze niepokojące sygnały doszły do nas w marcu br. Wykonawca obwodnicy Marek chciał wtedy przesunięcia terminu oddania trasy z lipca na październik tego roku, uzasadniając opóźnienie m.in. niesprzyjającą pogodą oraz wcześniejszymi problemami związanymi z warunkami gruntowymi.

Z kolei w czerwcu pojawiły się bardziej optymistyczne wieści. Wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia. Potem przeprowadzone miały być procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Jednak niedawno ustalono ostateczny termin na 19 października 2017 r.

Tomasz Kwieciński, zastępca dyrektora w warszawskiej GDDKiA jednak znów próbuje wrócić do terminu wcześniejszego, informując, że wciąż trwa walka o wcześniejsze zakończenie prac odcinka głównego. – Zmierzamy do tego, by jak najszybciej umożliwić przejazd – jeżeli się uda, to w pełnym przekroju, jeżeli nie, to częściowo, tak żeby odciążyć Marki od ruchu tranzytowego – stwierdza Kwieciński dla portalu rynekinfraswtruktury.pl.

Choć wykonawca pierwszego odcinka ma jeszcze sporo do zrobienia, sprawa nie jest zamknięta. –  Robimy wszystko, by jak najszybciej oddać ten ciąg komunikacyjny – mówi Marian Gołoś, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA.

Są jednak przeszkody. Wykonawca robót na pierwszym odcinku napotkał na przeszkodę związaną z transportem kruszyw do podbudowy na ciągi główne. Podjęto decyzję, że zbudowana będzie jedna jezdnia i jeżeli do wcześniejszego terminu nie uda się wykonać drugiej jezdni, to ruch będzie puszczony jedną jezdnią. Oprócz problemów z kruszywem, plany szybszego oddania obwodnicy do użytku pokrzyżowała znów pogoda – intensywne opady.

Na dziś, zdaniem wicedyrektora Tomasza Kwiecińskiego, w wersji optymistycznej, uda się przejechać nową drogą we wrześniu.Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na kolejne kroki w jej rozwoju. Burmistrz Jacek Orych zapowiada zwiększenie częstotliwości autobusów łączących Marki z...

2018-02-15 10:42:14

Gościem Biblioteki Publicznej Miasta Marki była Klaudia Jaissle, poetka, która urodziła się i wychowała w Markach. W wypełnionej po brzegi bibliotece, wiersze czytała Agnieszka Lużyńska, a...

2018-02-14 15:35:41

Zbliża się termin zgłaszania kandydatek na trzecią edycję konkursu „Kobieta z Marką”. Celem konkursu „Kobieta z Marką 2018” jest wyróżnienie kobiet, które swoją działalnością przyczyniają się do...

2018-02-13 15:03:14

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!