Eustachego, Faustyny, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Marcovia z drugim zwycięstwem

2017-08-21 08:37:38

Pierwsza drużyna Marcovii odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. W drugiej kolejce ligi okręgowej marecki zespół pokonał przy Wspólnej 12 rezerwy Mazura Karczew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Obfite opady deszczu nie ułatwiały gry zawodnikom obydwu drużyn. Mało składnych akcji, więcej walki niż płynnej gry - tak w dużej mierze wyglądało pierwsze 45 minut gry. Marcovia stworzyła sobie 2-3 okazje, z których najlepszej nie wykorzystał Bartosz Rzeźnik. Goście mieli podobną liczbę sytuacji, choć dwie z nich mogły, a nawet powinny zakończyć się bramką. Na szczęście kapitalnymi interwencjami popisał się Łukasz Bestry, który chwilę wcześniej zmienił kontuzjowanego Tomasza Zakrzewskiego. Marcovia na prowadzenie wyszła tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się kapitan, Adrian Rowicki, który pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Marcovia zaczęła grać odważniej. Przy stwarzanych sytuacjach brakowało jednak odrobiny zimnej krwi. W 68 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Artur Szleżanowski. Grająca w osłabieniu Marcovia musiała włożyć w końcówkę spotkania jeszcze więcej sił niż dotychczas. Wysiłek zawodników Konrada Kucharczyka został nagrodzony w 88 minucie, gdy fantastyczną bramkę zdobył Przemysław Sieczko. Niestety nie udało się zagrać "na zero" z tyłu. W doliczonym czasie gry goście pokonali bowiem Łukasza Bestrego po sprytnie rozegranym rzucie wolnym.

Teraz przed Marcovią pucharowy mecz z rezerwami Huraganu Wołomin. Spotkanie rozegrane zostanie na wyjeździe w najbliższą środę 23 sierpnia. W niedzielę z kolei nasz zespół zmierzy się w Wyszkowie z rezerwami miejscowego Bugu.