Kolejne opóźnienie w oddaniu do użytku obwodnicy Marek

Kolejne opóźnienie w...

Kiedy ostatnio informowaliśmy o terminie oddania obwodnicy Marek do użytku,...
Lora Szafran wykonała polskie standardy jazzowe (wideo i zdjęcia)

Lora Szafran wykonała...

Amerykanie mają swoje standardy jazzowe, dlaczego nie mogą mieć Polacy?...
Pierwszy raz w Markach: Seniorada 2017 (wideo)

Pierwszy raz w Markach:...

21 i 22 października odbędzie się wydarzenie, jakiego w Markach jeszcze nie...
I Memoriał Bożeny Markiewicz w piłce ręcznej połączony z niezwykłą uroczystością

I Memoriał Bożeny...

W dniach 21-22 października odbędzie się turniej piłki ręcznej połączony z...
„Najbrzydszy Samochód Świata” na prestiżowym festiwalu filmów w Amsterdamie (wideo)

„Najbrzydszy Samochód...

Sława znanego w Markach kolekcjonera wartburgów Bogdana Różyckiego zatacza...
47c7a36856aa946ec5886a17c7ec34ec.jpg
18
Środa
Październik 2017
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Hanny, Klementyny, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

3 ofiary śmiertelne, 30 osób rannych po zdarzeniu drogowym na obwodnicy Marek

2017-09-20 15:47:04

3 ofiary śmiertelne i 30 osób rannych to bilans zdarzenia drogowego do jakiego doszło na trasie S8 – obwodnicy Marek na odcinku węzeł Marki – węzeł Radzymin. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wołomińskiej drogówki, pojazd ciężarowy wyjeżdżając z terenu budowy nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu autokarowi jadącemu prawym pasem jezdni w kierunku Warszawy. Następuje zderzenie obu pojazdów, w wyniku którego autokar przewraca się na lewą stronę zgniatając dwa pojazdy osobowe poruszające się lewym pasem drogi. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Policji i pogotowie ratunkowe oraz powiadomieni przez koordynatora działań ratowniczych sanitariusze z fundacji „Anikar”. Funkcjonariusze Policji z KPP w Wołominie wspólnie z policjantami WRD KSP zabezpieczają miejsce zdarzenia i organizują objazdy. Po zakończeniu działań ratowniczych przez PSP i pogotowie ratunkowe, policjanci wykonują dalsze czynności na miejscu zdarzenia zmierzające do zabezpieczenia śladów i ustalenia przebiegu zdarzenia. Tym razem to jednak nieprawdziwe zdarzenie drogowe lecz wspólne ćwiczenia służb ratowniczych zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Godzina 10:00, sobota 16 września pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przejeżdżając obwodnicą Marek – trasą S8 na odcinku węzeł Marki – węzeł Radzymin w kierunku Warszawy ujawniają zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego, autokaru i dwóch samochodów osobowych. Niemal natychmiast powiadamiają o tym służby ratunkowe w tym Policję, Straż Pożarną i służby medyczne. Już po kilku minutach na miejsce przybywają zastępy Państwowej Straży Pożarnej, OSP, funkcjonariusze Policji i pogotowie ratunkowe oraz powiadomieni przez koordynatora działań ratowniczych sanitariusze z fundacji „Anikar”. W wyniku zdarzenia jest wiele osób rannych, w tym stwierdzone 2 ofiary śmiertelne. PSP wraz z pogotowiem ratunkowym podejmują akcję ratowniczą. Funkcjonariusze Policji z KPP w Wołominie wspólnie z policjantami WRD KSP zabezpieczają miejsce zdarzenia i organizują objazdy.

Już wstępne ustalenia funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia wskazują, że pojazd ciężarowy wyjeżdżając z terenu budowy nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu autokarowi jadącemu prawym pasem jezdni w kierunku Warszawy. Następuje zderzenie obu pojazdów, w wyniku którego autokar przewraca się na lewą stronę zgniatając dwa pojazdy osobowe poruszające się lewym pasem drogi. Bilans ostateczny tego zdarzenia drogowego to 3 ofiary śmiertelne, 30 osób rannych z czego 11 z poważnymi obrażeniami ciała zagrażającymi życiu i zdrowiu zostaje przewiezionych do szpitali. W działaniach ratowniczych udział bierze również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po zakończeniu działań ratowniczych przez PSP i pogotowie ratunkowe, policjanci wykonują dalsze czynności na miejscu zdarzenia zmierzające do zabezpieczenia śladów i ustalenia dokładnego przebiegu przedmiotowego zdarzenia drogowego.

Tym razem to jednak nieprawdziwe zdarzenie drogowe lecz wspólne ćwiczenia służb ratowniczych zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ćwiczenie te miały na celu usprawnienie procesu reagowania na zdarzenie związane z zaistnieniem zdarzenia drogowego w wyniku którego są ofiary śmiertelne i wiele osób rannych. Dla policjantów biorących udział w ćwiczeniach był to kolejny proces szkolenia praktycznego w przypadku zdarzenia związanego z katastrofą w ruchu lądowym. Ponadto wszyscy uczestnicy ćwiczenia zostali dodatkowo zapoznani ze specyfiką trasy obwodnicy Marek i rejonem bezpośrednio do niej przyległym.

Samo przedsięwzięcie miało też na celu sprawdzenie stopnia przygotowania do wykonywania działań przez zobligowane do tego służby i instytucji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, co pozwoli na wypracowanie nawyków skutecznego działania, w przypadku konieczności skierowania innych sił Policji do działań bezpośrednich.

Ćwiczenia zorganizowane na nowo budowanej obwodnicy Marek – S8 obserwowane były przez przedstawicieli prasy, radia i telewizji, przedstawicieli samorządów z terenu powiatu wołomińskiego w tym również burmistrza miasta Marki, inne służby wspomagające oraz policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Nadzór z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Wołominie nad całością ćwiczeń pełnił Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy inspektor Jerzy Sztuc.

Źródło: KPP Wołomin / asp. szt. Tomasz Sitek – Oficer Prasowy KPP WołominKomenda Powiatowa Policji w Wołomin przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 02.10.2017 do 08.10.2017. W Markach zanotowano 2 kradzieże z włamaniem, 3 kradzieże i jedną nietrzeźwą kierującą...

2017-10-11 12:36:44

22-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi z podejrzeniem usiłowania kradzieży toyoty w podwarszawskich Markach. W trakcie przesłuchania Sławomir Ż....

2017-10-05 13:26:42

Komenda Powiatowa Policji Wołomin przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 25.09.2017 do 01.10.2017. W Markach zanotowano 1 kradzież i 1 nietrzeźwego kierowcę.

2017-10-05 13:18:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!