Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Wybory samorządowe odbędą się według nowych zasad

Wybory samorządowe odbędą...

Nowelizacja kodeksu wyborczego i ustaw samorządowych przez PiS spowoduje...
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
16
Sobota
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

3 ofiary śmiertelne, 30 osób rannych po zdarzeniu drogowym na obwodnicy Marek

2017-09-20 15:47:04

3 ofiary śmiertelne i 30 osób rannych to bilans zdarzenia drogowego do jakiego doszło na trasie S8 – obwodnicy Marek na odcinku węzeł Marki – węzeł Radzymin. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wołomińskiej drogówki, pojazd ciężarowy wyjeżdżając z terenu budowy nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu autokarowi jadącemu prawym pasem jezdni w kierunku Warszawy. Następuje zderzenie obu pojazdów, w wyniku którego autokar przewraca się na lewą stronę zgniatając dwa pojazdy osobowe poruszające się lewym pasem drogi. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Policji i pogotowie ratunkowe oraz powiadomieni przez koordynatora działań ratowniczych sanitariusze z fundacji „Anikar”. Funkcjonariusze Policji z KPP w Wołominie wspólnie z policjantami WRD KSP zabezpieczają miejsce zdarzenia i organizują objazdy. Po zakończeniu działań ratowniczych przez PSP i pogotowie ratunkowe, policjanci wykonują dalsze czynności na miejscu zdarzenia zmierzające do zabezpieczenia śladów i ustalenia przebiegu zdarzenia. Tym razem to jednak nieprawdziwe zdarzenie drogowe lecz wspólne ćwiczenia służb ratowniczych zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Godzina 10:00, sobota 16 września pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przejeżdżając obwodnicą Marek – trasą S8 na odcinku węzeł Marki – węzeł Radzymin w kierunku Warszawy ujawniają zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego, autokaru i dwóch samochodów osobowych. Niemal natychmiast powiadamiają o tym służby ratunkowe w tym Policję, Straż Pożarną i służby medyczne. Już po kilku minutach na miejsce przybywają zastępy Państwowej Straży Pożarnej, OSP, funkcjonariusze Policji i pogotowie ratunkowe oraz powiadomieni przez koordynatora działań ratowniczych sanitariusze z fundacji „Anikar”. W wyniku zdarzenia jest wiele osób rannych, w tym stwierdzone 2 ofiary śmiertelne. PSP wraz z pogotowiem ratunkowym podejmują akcję ratowniczą. Funkcjonariusze Policji z KPP w Wołominie wspólnie z policjantami WRD KSP zabezpieczają miejsce zdarzenia i organizują objazdy.

Już wstępne ustalenia funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia wskazują, że pojazd ciężarowy wyjeżdżając z terenu budowy nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu autokarowi jadącemu prawym pasem jezdni w kierunku Warszawy. Następuje zderzenie obu pojazdów, w wyniku którego autokar przewraca się na lewą stronę zgniatając dwa pojazdy osobowe poruszające się lewym pasem drogi. Bilans ostateczny tego zdarzenia drogowego to 3 ofiary śmiertelne, 30 osób rannych z czego 11 z poważnymi obrażeniami ciała zagrażającymi życiu i zdrowiu zostaje przewiezionych do szpitali. W działaniach ratowniczych udział bierze również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po zakończeniu działań ratowniczych przez PSP i pogotowie ratunkowe, policjanci wykonują dalsze czynności na miejscu zdarzenia zmierzające do zabezpieczenia śladów i ustalenia dokładnego przebiegu przedmiotowego zdarzenia drogowego.

Tym razem to jednak nieprawdziwe zdarzenie drogowe lecz wspólne ćwiczenia służb ratowniczych zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ćwiczenie te miały na celu usprawnienie procesu reagowania na zdarzenie związane z zaistnieniem zdarzenia drogowego w wyniku którego są ofiary śmiertelne i wiele osób rannych. Dla policjantów biorących udział w ćwiczeniach był to kolejny proces szkolenia praktycznego w przypadku zdarzenia związanego z katastrofą w ruchu lądowym. Ponadto wszyscy uczestnicy ćwiczenia zostali dodatkowo zapoznani ze specyfiką trasy obwodnicy Marek i rejonem bezpośrednio do niej przyległym.

Samo przedsięwzięcie miało też na celu sprawdzenie stopnia przygotowania do wykonywania działań przez zobligowane do tego służby i instytucji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, co pozwoli na wypracowanie nawyków skutecznego działania, w przypadku konieczności skierowania innych sił Policji do działań bezpośrednich.

Ćwiczenia zorganizowane na nowo budowanej obwodnicy Marek – S8 obserwowane były przez przedstawicieli prasy, radia i telewizji, przedstawicieli samorządów z terenu powiatu wołomińskiego w tym również burmistrza miasta Marki, inne służby wspomagające oraz policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Nadzór z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Wołominie nad całością ćwiczeń pełnił Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy inspektor Jerzy Sztuc.

Źródło: KPP Wołomin / asp. szt. Tomasz Sitek – Oficer Prasowy KPP WołominKomenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 04.12.2017 do 10.12.2017. W Markach zanotowano pięć kradzieży i jedno zdarzenie drogowe. Śmiertelne potrącenie...

2017-12-12 15:40:37

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronika kryminalna od 27.11.2017 do 03.12.2017. W Markach zanotowano dwie kradzieże.

2017-12-06 16:23:34

Wczoraj w Markach miało miejsce tragiczne zdarzenie niedaleko mostu przy ul. Okólnej. Mężczyzna potrącony przez samochód nie przeżył zdarzenia.

2017-12-06 12:38:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!