Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Wybory samorządowe odbędą się według nowych zasad

Wybory samorządowe odbędą...

Nowelizacja kodeksu wyborczego i ustaw samorządowych przez PiS spowoduje...
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
16
Sobota
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Lora Szafran wystąpi w MOK-u

2017-10-12 12:39:42

W niedzielę 15 października 2017 o godzinie 17.00 odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany „Piosenki naszych mistrzów – Wars, Szpilman, Wasowski” w wykonaniu jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lory Szafran przy akompaniamencie Bogdana Hołowni.

Artystka swoją sztukę kieruje „dla wrażliwości tych, którzy uczą się żyć po jasnej stronie i mogą jeszcze czekać, żeby przy wspólnym stoliku odnaleźć kogoś, z kim wzniosą toast z dusz…”.

Motywem przewodnim koncertu będą utwory Henryka Warsa – autora wielu przedwojennych szlagierów i pioniera polskiego jazzu, Władysława Szpilmana – zdolnego kompozytora i muzyka, bohatera filmu pt. „Pianista” oraz Jerzego Wasowskiego – współtwórcy (wraz z Jeremim Przyborą) niezapomnianego „Kabaretu Starszych Panów”.

Droga artystyczna Lory Szafran obejmuje ukończone z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej W Katowicach, I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, udział w wielu festiwalach krajowych (Sopot 90 – Grand Prix i Bursztynowy Słowik) i zagranicznych (Austria, Turcja)  oraz szereg wydawnictw muzycznych zawierających zarówno utwory premierowe, jak i evegreeny. Wśród najciekawszych albumów wyróżnić można: najnowszy „Nad ranem” (2013), mający status „Złotej Płyty” pt. „Sekrety życia według Leonarda Cohena” (2012),  „Śpiewnik Nahornego” (2003) oraz „Droga do Ciebie” (2007) – zawierający interpretacje jazzowe polskich standardów genialnej spółki autorskiej Wasowski-Przybora w aranżacji Bogdana Hołowni.

Bogdan Hołownia to uznany muzyk. Jazz, który wykonuje, określa się mianem "mainstream", czyli główny nurt. Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie, w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. Inspiruje się postaciami wielkich Mistrzów jazzu. Wśród akompaniatorów ceni – Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera.

Źródło: MOKTradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 przyciągnął wielu mieszkańców Marek. Uczniowie prezentowali swoje ozdoby świąteczne, które były później licytowane, a na...

2017-12-11 17:45:33

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider polsko-duńskiego zespołu „Czesław Śpiewa”. Jego występ zapełnił Marecki Ośrodek Kultury do ostatniego miejsca. Na koniec artysta...

2017-12-12 16:25:54

Zabawa Mikołajkowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach  to już tradycja. Stoiska zostały przygotowane przez rodziców i uczniów, animatorzy zajmowali czas dzieciom, a sala była wypełniona po...

2017-12-11 13:35:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!