Kontrakt z Salini nie został zerwany. Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia

Kontrakt z Salini nie...

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa...
Faktury za wodę możesz otrzymywać na maila - ABC Internetowego Biura Obsługi Klienta (wideo)

Faktury za wodę możesz...

Większość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest...
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych (wideo i zdjęcia)

Indywidualne Mistrzostwa...

Już po raz 15. odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Warcabach...
I Marecka Olimpiada Przedszkolaków w reportażu wideo i fotorelacji

I Marecka Olimpiada...

Na I Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków pojawiły się reprezentacje 12...
Przemysław Lis został nowym radnym

Przemysław Lis został nowym...

Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał...
25
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

„Księżniczka na opak wywrócona” po raz drugi w Markach

2017-10-27 15:26:40

„Księżniczka na opak wywrócona” w wykonaniu Sceny Głównej Handlowej po raz drugi zagości w Markach. Spektakl odbędzie się Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego w sobotę o godz. 18:00.

„Księżniczka na opak wywrócona” Calderóna de la Barca w opracowaniu i tłumaczeniu Jarosława Rymkiewicza. Tę zabawną, opartą na serii uczuciowych nieporozumień i niespodziewanych zwrotów akcji barokową komedię, przygotował Jerzy Łazewski z Teatrem Scena Główna Handlowa, pełne przepychu kostiumy i scenografię zaprojektowała Hanna Mrozowska, a oryginalną chorografię Agnieszka Wereszczyńska. Scenę Główną Handlową założyli studenci SGH w 2008 roku, wsparcie artystyczne zapewniał im Teatr Konsekwentny, a reżyserem został Jerzy Łazewski, aktor i wybitny specjalista w dziedzinie kultury żywego słowa. Przedstawienie zdobyło pierwszą nagrodę na festiwalu GAPA (Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny).

„Księżniczka na opak wywrócona” to barokowa commedia dell’arte, w której zacieramy granice między gminem a arystokracją. Sprawdźcie, czy będziecie kibicować bogatemu Fisberto z Mediolanu czy romantycznemu Roberto z Parmy, którzy konkurować będą o rękę pięknej Żylety…to jest Diany. A może polubicie biednego Perote, który ma więcej dziur w spodniach niż miedziaków w kieszeni? A wszystko to okraszone barokowymi kreacjami i ludowymi tańcami włoskimi! Tego nie można przegapić!

Czy marzenie może spełnić się z dnia na dzień, a pomóc w tym może suknia? Choć przecież to nie szata zdobi człowieka, przekonacie się, że w odpowiednich okolicznościach wcale tak nie jest. Gdy prosta chłopka staje się księżniczką, perypetie królewskiej rodziny nabierają tempa. Zwłaszcza, gdy ukochany pięknej Diany nie potrafi już rozpoznać, kto naprawdę jest jego wybranką!

Zamiana ról rodzi liczne zwroty akcji oraz niespodziewane konsekwencje. Jawa miesza się ze snem, a świat wydaje się być wielką sceną, na której rzeczywistość okazuje się sztuką. Zabawny splot wydarzeń, zwroty akcji i gra słów gwarantują humor na najwyższym poziomie. Miłosne perypetie, splecione intrygami gwarantują, że XVII-wieczna komedia jest nadal aktualna.

Źródło: MOKFundacja Otwarte Serce zaprasza we wtorek 28 listopada na „Koncert Jesienny” w wykonaniu młodzieży uczęszczającej na zajęcia muzyczne i wokalne.

2017-11-21 13:22:05

Bogaty program artystyczny w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego czeka na nas w listopadzie. O szczegółach tego programu opowiedziała Paulina Borzecka z MOK-u i aktor Jerzy Łazewski....

2017-11-09 16:18:13

Podobnie jak w październiku, Marecki Ośrodek Kultury zapewnia sporą dawkę wydarzeń kulturalnych również w listopadzie. Warto zapoznać się z programem wydarzeń na listopad.

2017-11-02 11:21:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!