WWL Fight - kickboxing po raz pierwszy w Markach (wideo i zdjęcia)

WWL Fight - kickboxing po...

Widowiskowe walki profesjonalistów i amatorów mieliśmy okazję oglądać na...
Kolejny krok w rozwoju komunikacji miejskiej w Markach

Kolejny krok w rozwoju...

Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na...
Petycja o zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż obwodnicy Marek

Petycja o zwiększenie...

Długo wyczekiwana obwodnica Marek wreszcie powstała, ale niestety problem...
Marki w budowie: najnowsze informacje o inwestycjach

Marki w budowie: najnowsze...

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej...
"Nowy" wartburg podarowany Bogdanowi Różyckiemu. On chciałby starszego

"Nowy" wartburg podarowany...

Ponad 50-letni wartburg kontrowersyjnego mareckiego fanatyka tej marki jest...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

„Buła”, „Czołg”, „Bolo”, „Jogi” i inni zatrzymani za handel narkotykami

2017-10-27 22:20:16

Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, prowadzącej śledztwo ukierunkowane w zwalczanie przestępczość narkotykową na terenie garnizonu warszawskiego, zatrzymali kolejne osoby powiązane z grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim. „Buła”, „Czołg”, „ Bolo”, „Jogi”, „Waldek” oraz dwie kobiety w wieku 26 i 45 lat już usłyszały zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Wobec 6 zatrzymanych osób sąd podjął decyzję o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, wobec jednej dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie śledztwo, ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie garnizonu warszawskiego, doprowadziło do rozpracowania przez policjantów z Wołomina grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim.

Policjanci ustalili, że grupa, składająca się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym, uczestniczyła w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. pobiciach ze skutkiem śmiertelnym, rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych.

Pod koniec czerwca br., wspólne działania policjantów z Wołomina oraz stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wraz z funkcjonariuszami z innych jednostek garnizonu warszawskiego, SPAP Warszawa, BOA KGP oraz CBŚP, skierowane w przestępczość narkotykową, doprowadziły do zatrzymania 39 osób w wieku od 24 do 60 lat. Ponad 400 funkcjonariuszy, w trakcie prowadzenia czynności, przeszukało ponad 60 miejsc. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli, m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron. Podczas przeszukań ujawniono i zabezpieczono również środki odurzające w postaci heroiny, kokainy oraz mefedronu.  Policjanci zabezpieczali także około 100 tys. złotych oraz wartościowe zegarki, biżuterię i monety kolekcjonerskie.

Sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej  Warszawa Praga w Warszawie zastosował wówczas środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów wobec 34 osób.

Funkcjonariusze z Wołomina nadal pracowali nad sprawą. 26 czerwca w godzinach porannych na terenie Portu Lotniczego w Warszawie w chwili przylotu z Teneryfy policjanci zatrzymali 39-letniego Rafała K. ps. „Czołg”, dzień później również na tam samym lotnisku zatrzymali 44-letniego Dariusza C. ps. „Jogi”, który miał wylecieć z Polski na wakacje. 18 sierpnia w Warszawie kryminalni zatrzymali 39-letniego Waldemara S. ps. Waldek”. Wszyscy trzej decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Kilka dni temu policjanci na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie doprowadzili do sądu 35-letniego Tomasza K. ps. „Buła” i 36-letniego Marcina P. ps. „Bolo” podejrzanych o wprowadzenie do obrotu 13 kg heroiny i 15 kg marihuany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt.

Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 45-letnią Agnieszkę B. i 26-letnią Annę B. Pierwsza z kobiet usłyszała już zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci 1,5 kilograma heroiny, druga 0,5 kg heroiny. Wobec Agnieszki B. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec Anny B. policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. złotych.

Zatrzymanym zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli dodatkowo blisko 250 telefonów komórkowych, mienie znacznej wartości w postaci nieruchomości, samochodów, biżuterii, zegarków oraz gotówki.

Sprawa ma nadal charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Źródło: KPP Wołomin/tsKomenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni  od 05.02.2018 do 11.02.2018. W Markach zanotowano pożar czterech pojazdów, zaparkowanych na posesji.

2018-02-14 14:51:33

Policjant odebrał telefon od mieszkanki Zielonki z informacją, że ta ma depresję i zamierza popełnić samobójstwo. Zaraz po tym kobieta się rozłączyła i nie odbierała telefonu. Policjant pełniący...

2018-02-15 16:33:43

Przejechał z Finlandii, gdzie mieszkał od dłuższego czasu, do Polski na sprawę rozwodową, zaplanowaną na początek lutego. Kilka dni temu, w godzinach wieczornych, będąc w stanie nietrzeźwości...

2018-02-08 12:44:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!