Kontrakt z Salini nie został zerwany. Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia

Kontrakt z Salini nie...

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa...
Faktury za wodę możesz otrzymywać na maila - ABC Internetowego Biura Obsługi Klienta (wideo)

Faktury za wodę możesz...

Większość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest...
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych (wideo i zdjęcia)

Indywidualne Mistrzostwa...

Już po raz 15. odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Warcabach...
I Marecka Olimpiada Przedszkolaków w reportażu wideo i fotorelacji

I Marecka Olimpiada...

Na I Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków pojawiły się reprezentacje 12...
Przemysław Lis został nowym radnym

Przemysław Lis został nowym...

Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał...
25
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

„Buła”, „Czołg”, „Bolo”, „Jogi” i inni zatrzymani za handel narkotykami

2017-10-27 22:20:16

Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, prowadzącej śledztwo ukierunkowane w zwalczanie przestępczość narkotykową na terenie garnizonu warszawskiego, zatrzymali kolejne osoby powiązane z grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim. „Buła”, „Czołg”, „ Bolo”, „Jogi”, „Waldek” oraz dwie kobiety w wieku 26 i 45 lat już usłyszały zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Wobec 6 zatrzymanych osób sąd podjął decyzję o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, wobec jednej dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie śledztwo, ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie garnizonu warszawskiego, doprowadziło do rozpracowania przez policjantów z Wołomina grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w Warszawie oraz powiecie wołomińskim.

Policjanci ustalili, że grupa, składająca się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym, uczestniczyła w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. pobiciach ze skutkiem śmiertelnym, rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych.

Pod koniec czerwca br., wspólne działania policjantów z Wołomina oraz stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wraz z funkcjonariuszami z innych jednostek garnizonu warszawskiego, SPAP Warszawa, BOA KGP oraz CBŚP, skierowane w przestępczość narkotykową, doprowadziły do zatrzymania 39 osób w wieku od 24 do 60 lat. Ponad 400 funkcjonariuszy, w trakcie prowadzenia czynności, przeszukało ponad 60 miejsc. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli, m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron. Podczas przeszukań ujawniono i zabezpieczono również środki odurzające w postaci heroiny, kokainy oraz mefedronu.  Policjanci zabezpieczali także około 100 tys. złotych oraz wartościowe zegarki, biżuterię i monety kolekcjonerskie.

Sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej  Warszawa Praga w Warszawie zastosował wówczas środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów wobec 34 osób.

Funkcjonariusze z Wołomina nadal pracowali nad sprawą. 26 czerwca w godzinach porannych na terenie Portu Lotniczego w Warszawie w chwili przylotu z Teneryfy policjanci zatrzymali 39-letniego Rafała K. ps. „Czołg”, dzień później również na tam samym lotnisku zatrzymali 44-letniego Dariusza C. ps. „Jogi”, który miał wylecieć z Polski na wakacje. 18 sierpnia w Warszawie kryminalni zatrzymali 39-letniego Waldemara S. ps. Waldek”. Wszyscy trzej decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Kilka dni temu policjanci na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie doprowadzili do sądu 35-letniego Tomasza K. ps. „Buła” i 36-letniego Marcina P. ps. „Bolo” podejrzanych o wprowadzenie do obrotu 13 kg heroiny i 15 kg marihuany. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt.

Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 45-letnią Agnieszkę B. i 26-letnią Annę B. Pierwsza z kobiet usłyszała już zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających w postaci 1,5 kilograma heroiny, druga 0,5 kg heroiny. Wobec Agnieszki B. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec Anny B. policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. złotych.

Zatrzymanym zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli dodatkowo blisko 250 telefonów komórkowych, mienie znacznej wartości w postaci nieruchomości, samochodów, biżuterii, zegarków oraz gotówki.

Sprawa ma nadal charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Źródło: KPP Wołomin/tsKomenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 13.11.2017 do 19.11.2017. W Markach zanotowano jedną kradzież i jedną osobę kierującą pod wpływem alkoholu.

2017-11-22 11:23:32

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, CBŚP i KAS, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie, przeprowadzili kolejne działania zatrzymując 11...

2017-11-15 17:15:28

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronika kryminalna z dni od 06.11.2017 do 12.11.2017. W Markac zanotowano 3 kradzieże samochodów i jedno przestępstwo narkotykowe. Zatrzymano...

2017-11-15 15:11:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!