Kontrakt z Salini nie został zerwany. Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia

Kontrakt z Salini nie...

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa...
Faktury za wodę możesz otrzymywać na maila - ABC Internetowego Biura Obsługi Klienta (wideo)

Faktury za wodę możesz...

Większość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest...
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych (wideo i zdjęcia)

Indywidualne Mistrzostwa...

Już po raz 15. odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Warcabach...
I Marecka Olimpiada Przedszkolaków w reportażu wideo i fotorelacji

I Marecka Olimpiada...

Na I Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków pojawiły się reprezentacje 12...
Przemysław Lis został nowym radnym

Przemysław Lis został nowym...

Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał...
25
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Brutalnie zaatakował nożem kobietę przed M1. Zapadł wyrok: 14 lat więzienia

2017-11-02 17:29:33

W marcu 2016 r. Andrzej A. zaatakował nożem 25-letnią kobietę przed Centrum Handlowym M1 w Markach. Na drugi dzień został schwytany. W miniony poniedziałek sąd wydał wyrok: został skazany na 14 lat więzienia. Odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Prokuratura, która wnosiła o karę 25 lat więzienia, nie wyklucza apelacji.

Do zdarzenia doszło w środę 23 marca 2016 r. po godzinie 17:00 na parkingu przy Centrum Handlowym M1 w Markach. Jak wynikało z ustaleń policjantów, do kobiety siedzącej w samochodzie podszedł nieznany mężczyzna i zaatakował ją nożem. Przechodzień zauważył ranną kobietę w aucie i podbiegł do innego mężczyzny z prośbą o pomoc. Był nim policjant z Komisariatu Policji Metro Warszawskiego, który natychmiast udzielił pokrzywdzonej pierwszej pomocy, jednocześnie powiadamiając karetkę pogotowia i policję. Ciężko poszkodowaną 25-latkę z ranami klatki piersiowej i twarzy przewieziono do szpitala, gdzie pozostaje nadal pod opieką lekarską.

Policjanci z Marek i Wołomina natychmiast przyjechali na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności ataku, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz ustalili świadków. Zabezpieczone zostało także nagranie z monitoringu. Wszystkie zebrane informacje natychmiast były przekazywane kryminalnym z Wołomina, którzy typowali już podejrzanego o atak. Po całonocnych działaniach, w czwartek rano policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Zobacz wideo z zatrzymania sprawcy:

Z Prokuratury Rejonowej w Wołominie dotarły wtedy do mediów szokujące informacje. – Zaatakował od tyłu nożem o długości ostrza 19 cm. Wygląda na to, że chciał jej poderżnąć gardło. Zadawał jej ciosy skierowane w głowę i klatkę piersiową. Po ataku kobieta była w ciężkim stanie: doznała m.in. pięciu ran kłutych klatki piersiowej, miała też rozległe obrażenia twarzy. Kobieta ma ciężkie obrażenia – mówił portalowi tvnwarszawa.pl, Artur Orłowski, prokurator rejonowy z Wołomina. Z ustaleń prokuratury wynika także, że bandyta nie znał ofiary, wybrał ją przypadkowo.

Nieprawomocny wyrok w tej sprawie brutalnego napadu wydał w poniedziałek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Wcześniej Prokuratura Rejonowa w Wołominie oskarżyła go o usiłowanie zabójstwa w warunkach recydywy - za co grozi dożywocie.

Prokurator wnioskował w sądzie o wymierzenie oskarżonemu kary 25 lat pozbawienia wolności. W ocenie prokuratury sprawca działał w tzw. zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia (czyli, że chciał zabić - PAP).

Uznając, że oskarżony działał w tzw. zamiarze ewentualnym (czyli, że godził się na zgon zaatakowanej - red.), sąd wymierzył mu karę 14 lat pozbawienia wolności. Sąd ocenił, że swego czynu dopuścił się, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Zasądził ponadto na rzecz pokrzywdzonej 100 tys. zł tytułem zadośćuczynienia oraz 16 tys. zł tytułem obowiązku naprawienia szkody.

"Prokurator nie wyklucza wniesienia apelacji po zapoznaniu z pisemnym uzasadnieniem wyroku" - głosi komunikat.

Źródło: KPP Wołomin, aktualnosci24.comKomenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 13.11.2017 do 19.11.2017. W Markach zanotowano jedną kradzież i jedną osobę kierującą pod wpływem alkoholu.

2017-11-22 11:23:32

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, CBŚP i KAS, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie, przeprowadzili kolejne działania zatrzymując 11...

2017-11-15 17:15:28

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronika kryminalna z dni od 06.11.2017 do 12.11.2017. W Markac zanotowano 3 kradzieże samochodów i jedno przestępstwo narkotykowe. Zatrzymano...

2017-11-15 15:11:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!