Kontrakt z Salini nie został zerwany. Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia

Kontrakt z Salini nie...

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa...
Faktury za wodę możesz otrzymywać na maila - ABC Internetowego Biura Obsługi Klienta (wideo)

Faktury za wodę możesz...

Większość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest...
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych (wideo i zdjęcia)

Indywidualne Mistrzostwa...

Już po raz 15. odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Warcabach...
I Marecka Olimpiada Przedszkolaków w reportażu wideo i fotorelacji

I Marecka Olimpiada...

Na I Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków pojawiły się reprezentacje 12...
Przemysław Lis został nowym radnym

Przemysław Lis został nowym...

Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał...
25
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Coraz bliżej budowy nowej szkoły z kompleksem rekreacyjnym

2017-11-07 14:15:58

Budowa szkoły wraz z kompleksem rekreacyjnym wkracza w decydujący moment. Przy Wspólnej powstanie kompleks, który będzie służyć zarówno uczniom jak i dorosłym mieszkańcom. Już jest bardzo blisko rozpoczęcia budowy.

Ostatnio informowaliśmy, że budowa nowej szkoły w Markach została wstrzymana z powodu reformy edukacji likwidującej gimnazja. Trwały wtedy prace, których zadaniem było przeprojektowanie nowego budynku szkoły do wymogów reformy szkolnictwa, wg której ma powrócić dawny system z ośmioma klasami szkoły podstawowej, bez gimnazjum.

Wczoraj miasto poinformowało o kolejnym etapie powstawania szkoły wraz z kompleksem rekreacyjnym. W unijnym biuletynie ukazało się wstępne ogłoszenie informacyjne w sprawie budowy kompleksu przy ulicy Wspólnej. Poprzedza ono ogłoszenie właściwego przetargu na wybór wykonawcy robót. Ogłoszenie postępowania przetargowego zaplanowano na początek grudnia tego roku. Realizacją przedsięwzięcia zajmą się Mareckie Inwestycje Miejskie.

- Marki są miastem, w którym stale przybywa mieszkańców. Naszą rolą jest zapewnienie im odpowiedniego miejsca edukacji. Pierwotnie przy Wspólnej miało powstać gimnazjum dla 800 dzieci, po niedawnej reformie edukacji przeprojektowaliśmy je na szkołę, do której będzie uczęszczać nawet 1200 młodych obywateli naszego miasta – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Kompleks ma być nie tylko szkołą, ale po godzinach lekcyjnych również miejscem spotkań mieszkańców. Przy Wspólnej będzie można m.in. popływać, uczestniczyć w zawodach sportowych, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Świadczą o tym dokumenty projektowe. W skład kompleksu wejdą m.in.:

- trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia edukacyjne, część żywieniowa, biblioteka, świetlice i szatnie;

- budynek rekreacyjno-sportowy, w którym zlokalizowane zostały kompleks basenowy, hala sportowa z widownią, sala sportów walki, fitness i siłownia, a także sala widowiskowa;

- zewnętrzne obiekty sportowe: boisko wielofunkcyjne i pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, nawodnieniem, oświetleniem i elementami lekkoatletycznymi;

- miasteczko ruchu drogowego.

- Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przygotowanie dokumentacji uwzględniającej najnowsze osiągnięcia techniki. Staramy się, by kompleks był jak najbardziej efektywny energetycznie. Zastosujemy nowoczesne rozwiązania, która pozwolą na zmniejszenie zużycia pierwotnej energii, dzięki czemu eksploatacja będzie dużo tańsza niż tradycyjnego obiektu. Będą to budynki pasywne korzystające z odnawialnych źródeł energii m.in. paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kogeneracji, które staną się wzorem  dla innych obiektów edukacyjnych w Polsce – podkreśla Kamil Wieczorek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich.

Obecnie przy Wspólnej toczą się prace przygotowawcze. Budowana jest stacja transformatorowa oraz przebudowywana linia energetyczna, która kolidowała z przyszłą inwestycją.

Źródło: marki.plWiększość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest fakturowana tradycyjnie, na papierze. Dostawcy usług przesyłają do swoich klientów faktury elektroniczne na maila. Nie wszyscy...

2017-11-23 15:47:31

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postawiło ultimatum firmie Salini, wykonawcy jednego z fragmentów obwodnicy Marek: Jeśli do 15 grudnia br. kierowcy nie będą mogli pojechać tą drogą to...

2017-11-22 10:56:59

Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał przedstawiciel Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego – Przemysław Lis.

2017-11-19 21:57:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!