Kontrakt z Salini nie został zerwany. Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia

Kontrakt z Salini nie...

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa...
Faktury za wodę możesz otrzymywać na maila - ABC Internetowego Biura Obsługi Klienta (wideo)

Faktury za wodę możesz...

Większość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest...
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych (wideo i zdjęcia)

Indywidualne Mistrzostwa...

Już po raz 15. odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Warcabach...
I Marecka Olimpiada Przedszkolaków w reportażu wideo i fotorelacji

I Marecka Olimpiada...

Na I Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków pojawiły się reprezentacje 12...
Przemysław Lis został nowym radnym

Przemysław Lis został nowym...

Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał...
25
Sobota
Listopad 2017
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wybory uzupełniające do Rady Miasta już w niedzielę. Ruszyła kampania wyborcza

2017-11-13 17:48:04

Rozpoczęła się kampania wyborcza do wyborów uzupełniających Rady Miasta, które odbędą się 19 listopada 2017 roku. Wśród faworytów wymieniani są ci najbardziej znani na Strudze i najlepiej promowani lokalnie.

Wojewoda Mazowiecki ogłosił na 19 listopada 2017 wybory uzupełniające w jednoosobowym okręgu wyborczym nr 11, obwód nr 7. Na miejsce radnego Dariusza Pietruchy, którego mandat wygasł po objęciu stanowiska  wiceburmistrza, zostanie wybrany nowy przedstawiciel mieszkańców.  Komisja tradycyjnie będzie mieścić się w Zespole Szkól nr 2 przy ulicy Wczasowej 5 i będzie pracować od 7.00 do 21.00.

Uprawnionymi do głosowania są mieszkańcy z następujących ulic: Agrarna, Akacjowa, Amarantowa, Błękitna, Borówkowa, Cisowa, Dziewanny, Fiołkowa, Jarzębinowa, Kolorowa, Konwalii, Legionowa, Modrzewiowa, Nowa, Obrońców, Pałacha, Pastelowa, Podleśna, Pomarańczowa, Poprzeczna, Poziomkowa, Rolna, Rynkowa, Sasanki, Spacerowa (nr 86-134), Strumykowa, Szarotki, Tęczowa, Torfowa, Wierzbowa, Wrzosowa, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żurawinowa, Źródlana.

Oto kandydaci na radnego:

Przemysław Piotr Lis zgłoszony przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

Przemysław Lis, na co dzień prowadzi sklep, w wolnym czasie udziela się społecznie. Mówi o sobie „Tu się urodziłem, tu pracuję i w Markach planuję spędzić resztę swego życia. Jestem waszym sąsiadem, mieszkańcem Strugi, mężem i ojcem. Jestem także mareckim przedsiębiorcą – prowadzę sklep spożywczo-przemysłowy, w którym na co dzień spotykam się z mieszkańcami i dyskutuję o ich problemach, ale także i o sukcesach.

Jan Robert Raczko zgłoszony przez KWW Kukiz’15 Marki

Jan Raczko, 24 lata. Mieszka w Markach od urodzenia. Jest absolwentem VIII LO im. Władysława IV na warszawskiej Pradze. Podjął studia z zakresu geologii stosowanej na Wydziale Geologii UW, gdzie w 2016 r. uzyskał tytuł inżyniera. Obecnie jest magistrantem w Instytucie Geochemii, Mineralogii i Petrologii. Podjął również studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW w zakresie ogólnomenedżerskim. Staże zawodowe odbył w takich firmach, jak Skanska i Wienerberger, zaś jako prezes studenckiego Koła Młodych Geologów  był organizatorem i uczestnikiem projektów naukowych m. in. praktyk w kopalni KGHM Sierra Gorda w Chile (2015). Działa aktywnie jako instruktor harcerski i skautowy. Ważne miejsce w jego życiu zajmuje sport. Jest instruktorem w Mazowieckiej Akademii Karate oraz sternikiem jachtowym w Akademii Kusznierewicza.

Ewa Michalak zgłoszona przez KWW Marki-Pustelnik-Struga

Ewa Michalak ma 44 lata, męża i dwoje dzieci. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także studia podyplomowe i nadal studiuje. W Markach angażowała się w prace przy rajdzie Monte Cassino, prowadziła lekcje francuskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, angażowała się w życie parafii św. Izydora. Pracowała jako wykładowca i pedagog. Jej pasją jest jazda na motorze, udział w amatorskich wyścigach samochodowych, podróże, czytanie książek.

Łukasz Krzysztof Sobczak zgłoszony przez KWW Wspólnota Samorządowa

Łukasz Sobczak, 31 lat, od urodzenia mieszkaniec Marek (Struga) absolwent Szkoły Głównej Handlowej (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie). Praca w dziale finansowym w Royal Bank of Scotland, w rodzinnej firmie w branży motoryzacyjnej. W wolnych chwilach czyta książki o tematyce rynków finansowych, jeździ na rolkach, gra na pianinie, oraz tańczy salsę.

Wojciech Kupść zgłoszony przez KW Prawica Marka Jurka

Na dzień dzisiejszy nie dotarły do redakcji informacje na temat kandydata. Jeśli to się zmieni, opublikujemy.

 Koalicja burmistrza Jacka Orych przetrwała. Wybory uzupełniające wygrał przedstawiciel Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego – Przemysław Lis.

2017-11-19 21:57:59

Większość usług dostarczanych do naszych domów już od dawna nie jest fakturowana tradycyjnie, na papierze. Dostawcy usług przesyłają do swoich klientów faktury elektroniczne na maila. Nie wszyscy...

2017-11-23 15:47:31

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postawiło ultimatum firmie Salini, wykonawcy jednego z fragmentów obwodnicy Marek: Jeśli do 15 grudnia br. kierowcy nie będą mogli pojechać tą drogą to...

2017-11-22 10:56:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!