WWL Fight - kickboxing po raz pierwszy w Markach (wideo i zdjęcia)

WWL Fight - kickboxing po...

Widowiskowe walki profesjonalistów i amatorów mieliśmy okazję oglądać na...
Kolejny krok w rozwoju komunikacji miejskiej w Markach

Kolejny krok w rozwoju...

Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na...
Petycja o zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż obwodnicy Marek

Petycja o zwiększenie...

Długo wyczekiwana obwodnica Marek wreszcie powstała, ale niestety problem...
Marki w budowie: najnowsze informacje o inwestycjach

Marki w budowie: najnowsze...

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej...
"Nowy" wartburg podarowany Bogdanowi Różyckiemu. On chciałby starszego

"Nowy" wartburg podarowany...

Ponad 50-letni wartburg kontrowersyjnego mareckiego fanatyka tej marki jest...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wybory uzupełniające do Rady Miasta już w niedzielę. Ruszyła kampania wyborcza

2017-11-13 17:48:04

Rozpoczęła się kampania wyborcza do wyborów uzupełniających Rady Miasta, które odbędą się 19 listopada 2017 roku. Wśród faworytów wymieniani są ci najbardziej znani na Strudze i najlepiej promowani lokalnie.

Wojewoda Mazowiecki ogłosił na 19 listopada 2017 wybory uzupełniające w jednoosobowym okręgu wyborczym nr 11, obwód nr 7. Na miejsce radnego Dariusza Pietruchy, którego mandat wygasł po objęciu stanowiska  wiceburmistrza, zostanie wybrany nowy przedstawiciel mieszkańców.  Komisja tradycyjnie będzie mieścić się w Zespole Szkól nr 2 przy ulicy Wczasowej 5 i będzie pracować od 7.00 do 21.00.

Uprawnionymi do głosowania są mieszkańcy z następujących ulic: Agrarna, Akacjowa, Amarantowa, Błękitna, Borówkowa, Cisowa, Dziewanny, Fiołkowa, Jarzębinowa, Kolorowa, Konwalii, Legionowa, Modrzewiowa, Nowa, Obrońców, Pałacha, Pastelowa, Podleśna, Pomarańczowa, Poprzeczna, Poziomkowa, Rolna, Rynkowa, Sasanki, Spacerowa (nr 86-134), Strumykowa, Szarotki, Tęczowa, Torfowa, Wierzbowa, Wrzosowa, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żurawinowa, Źródlana.

Oto kandydaci na radnego:

Przemysław Piotr Lis zgłoszony przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

Przemysław Lis, na co dzień prowadzi sklep, w wolnym czasie udziela się społecznie. Mówi o sobie „Tu się urodziłem, tu pracuję i w Markach planuję spędzić resztę swego życia. Jestem waszym sąsiadem, mieszkańcem Strugi, mężem i ojcem. Jestem także mareckim przedsiębiorcą – prowadzę sklep spożywczo-przemysłowy, w którym na co dzień spotykam się z mieszkańcami i dyskutuję o ich problemach, ale także i o sukcesach.

Jan Robert Raczko zgłoszony przez KWW Kukiz’15 Marki

Jan Raczko, 24 lata. Mieszka w Markach od urodzenia. Jest absolwentem VIII LO im. Władysława IV na warszawskiej Pradze. Podjął studia z zakresu geologii stosowanej na Wydziale Geologii UW, gdzie w 2016 r. uzyskał tytuł inżyniera. Obecnie jest magistrantem w Instytucie Geochemii, Mineralogii i Petrologii. Podjął również studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW w zakresie ogólnomenedżerskim. Staże zawodowe odbył w takich firmach, jak Skanska i Wienerberger, zaś jako prezes studenckiego Koła Młodych Geologów  był organizatorem i uczestnikiem projektów naukowych m. in. praktyk w kopalni KGHM Sierra Gorda w Chile (2015). Działa aktywnie jako instruktor harcerski i skautowy. Ważne miejsce w jego życiu zajmuje sport. Jest instruktorem w Mazowieckiej Akademii Karate oraz sternikiem jachtowym w Akademii Kusznierewicza.

Ewa Michalak zgłoszona przez KWW Marki-Pustelnik-Struga

Ewa Michalak ma 44 lata, męża i dwoje dzieci. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także studia podyplomowe i nadal studiuje. W Markach angażowała się w prace przy rajdzie Monte Cassino, prowadziła lekcje francuskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, angażowała się w życie parafii św. Izydora. Pracowała jako wykładowca i pedagog. Jej pasją jest jazda na motorze, udział w amatorskich wyścigach samochodowych, podróże, czytanie książek.

Łukasz Krzysztof Sobczak zgłoszony przez KWW Wspólnota Samorządowa

Łukasz Sobczak, 31 lat, od urodzenia mieszkaniec Marek (Struga) absolwent Szkoły Głównej Handlowej (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie). Praca w dziale finansowym w Royal Bank of Scotland, w rodzinnej firmie w branży motoryzacyjnej. W wolnych chwilach czyta książki o tematyce rynków finansowych, jeździ na rolkach, gra na pianinie, oraz tańczy salsę.

Wojciech Kupść zgłoszony przez KW Prawica Marka Jurka

Na dzień dzisiejszy nie dotarły do redakcji informacje na temat kandydata. Jeśli to się zmieni, opublikujemy.

 Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na kolejne kroki w jej rozwoju. Burmistrz Jacek Orych zapowiada zwiększenie częstotliwości autobusów łączących Marki z...

2018-02-15 10:42:14

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej dotyczą infrastruktury drogowej i oświatowej. Dziś informujemy o przetargach dotyczących rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2...

2018-02-13 15:38:19

Gościem Biblioteki Publicznej Miasta Marki była Klaudia Jaissle, poetka, która urodziła się i wychowała w Markach. W wypełnionej po brzegi bibliotece, wiersze czytała Agnieszka Lużyńska, a...

2018-02-14 15:35:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!