Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Nowy CEPiK utrudnia rejestrację pojazdów w Wołominie i Tłuszczu

2017-11-15 20:53:03

Punkty rejestracji pojazdów w całej Polsce, także w Wołominie i Tłuszczu mają problemy z rejestrowaniem pojazdów. Przyczyną jest modernizacja systemu CEPiK.

W związku z uruchomieniem 13 listopada zmodernizowanego Systemu Informatycznego CEPiK 2.0, w części dotyczącej centralnej ewidencji pojazdów, co wiąże się z koniecznością ręcznego wprowadzania danych, należy liczyć się z utrudnieniami i wydłużeniem czasu obsługi klientów Wydziału Komunikacji przy ul. Kobyłkowskiej w Wołominie oraz w filii Wydziału w Tłuszczu.

Utrudniania związane są z koniecznością migracji danych z systemu CEPIK 1.0 do nowego systemu CEPIK 2.0 oraz wdrożenia nowej wersji systemu. Wdrożenie CEPIK 2.0 dotyczy Wydziałów Komunikacji w całej Polsce.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności w obsłudze rejestracji pojazdów, które występują w czasie aktualizacji systemu.” – informuje Wydział Komunikacji w Wołominie.

System CEPiK 2.0 miał powiększyć katalog danych i tym samym wprowadzić nowe funkcjonalności. Jeśli pojazd nie będzie mógł zaliczyć przeglądu, sytuacja ta będzie musiała znaleźć swoje odzwierciedlenie w CEPiK-u. Po usunięciu niedomagania nie będzie też można wrócić do poprzedniego badania i dokończyć go tak, jak gdyby auto już przy pierwszym podejściu było w dobrym stanie. Ma to zapobiegać poszukiwaniu przez użytkownika pojazdu innej stacji diagnostycznej, która przybije pieczątkę, zaliczając przegląd.

Równie istotną zmianą jest wprowadzenie wymogu zapisywania w CEPiK-u imienia i nazwiska diagnosty, który przeprowadził badanie. W razie zatrzymania samochodu przez patrol policji, który podważy stan auta mimo niedawno zaliczonej kontroli, diagnosta może mieć kłopoty.

Do nowego CEPiK-u trafi również więcej informacji na temat prawnej sytuacji pojazdu, czyli np. zabezpieczeniach ustanowionych na pojeździe, w tym o zajęciu pojazdu przez organ egzekucyjny, oraz ich zniesieniu. Będzie to oznaczało większe bezpieczeństwo zakupu używanego auta krajowego pochodzenia.

Nowa wersja bazy ma wyeliminować także błędy, które zawierało jej poprzednie wcielenie. Umożliwić ma również udostępnienie nowych usług i wdrożenie przepisów.

System nie był w pełni gotowy do uruchomienia, jednak decyzję o jego starcie podjęła minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Jak mówiła na konferencji, decyzja ta "wydaje się być może kontrowersyjna".

- Jest mi niezwykle przykro z powodu wszystkich uciążliwości, które spotykają klientów i użytkowników, ale to był jedyny sposób na to, żeby przerwać te niekończącą się historię i ten CEPiK uczynić rzeczywistością – informuje minister cyfryzacji.

Minister Streżyńska dodała, że "musi chwilę potrwać, żeby system stał się w 100 procentach użyteczny". - Taką 100-procentową użyteczność uzyska w czerwcu 2018 roku, kiedy uruchomimy Centralną Ewidencję Kierowców, czyli będzie już komplet wszystkich funkcjonalności tego systemu - wyjaśniała.

 W sierpniu 1920 roku na ziemiach dzisiejszego powiatu wołomińskiego rozegrały się kluczowe momenty Bitwy Warszawskiej. Polscy żołnierze zatrzymali marsz czerwonoarmistów na zachód Europy, tym...

2017-08-18 13:18:35

3 marca grupa radnych PiS złożyła wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego, podczas której rozpatrzone byłyby projekty uchwał w sprawie odwołania obecnego i powołania...

2017-03-14 14:38:52

Starostwo Powiatowe w Wołominie zaprasza do udziału w Rodzinnym Konkursie Ekologicznym oraz do udziału w akcji dla przedszkolaków pn. „Nasze sposoby, by nie zabrakło nam wody”.

2015-09-28 12:57:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!