Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Kontrakt z Salini nie został zerwany. Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia

2017-11-24 14:04:10

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postawiło ultimatum firmie Salini, wykonawcy jednego z fragmentów obwodnicy Marek: Jeśli do 15 grudnia  kierowcy nie będą mogli pojechać tą drogą to możliwe jest zerwanie kontraktu. Dziś odbyło się spotkanie, na którym podjęta miała zostać decyzja dotycząca dalszego działania wobec wykonawcy. Jak informuje GDDKiA – realizacja dalej trwa. Z tej informacji wynika, że kontrakt z Salini nie został zerwany.

Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Szymon Huptyś informował, że „Nie możemy się dawać w nieskończoność zwodzić. Sytuacja jest trudna w szczególności ze względu na to, że drugi odcinek, realizowany przez firmę Astaldi, jest już przejezdny”. Ostateczne rozwiązanie w postaci rozwiązania umowy było rozważane jeśli wykonawca nie doprowadzi infrastruktury do stanu używalności do 15 grudnia 2017 roku.

– Decyzja co do kontraktu na budowę Obwodnicy Marek w ciągu drogi ekspresowej nr 8 jest oczywiście w rękach inwestora, ale my obawiamy się rozwiązania umowy. Może to sprawić, że droga w pełnym kształcie zostanie oddana jeszcze później – mówił w rozmowie z portalem „RynekInfrastrutkry.pl” burmistrz Marek, Jacek Orych.

– Realizacja inwestycji dalej trwa, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad robi wszystko, żeby odpowiednio zmobilizować wykonawcę – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastrutkury.pl” rzecznik zamawiającego, Jan Krynicki. – Naszym celem jest otrzymanie przejezdnej trasy do 15 grudnia br. – dodaje.

Z tej informacji wynika, że zapowiadane przez wiceministra infrastruktury i budownictwa, Marka Chodkiewicza, zerwanie umowy między zamawiającym a wykonawcą nie dojdzie do skutku. Dodatkowo Generalna Dyrekcja twierdzi, że kary będą naliczane zgodnie z wcześniej podpisaną umową.

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Następnie wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia. Potem przeprowadzone miały być procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Jednak jeszcze w sierpniu ustalono ostateczny termin na 19 października, a w optymistycznej wersji planowano puścić ruch bez rozjazdów we wrześniu. Później był kolejny termin - 28 października, który także nie został dotrzymany. – Najprawdopodobniej obwodnica zostanie oddana do użytku w drugiej połowie listopada – mówiła pod koniec października Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Ostatni przewidywany termin zakończenia prac związanych z budową Obwodnicy Marek to grudzień.

15 grudnia to termin, po którym w budownictwie zaczyna się zastój z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Stąd starania GDDKiA, aby przed tym terminem wykonać ostatnie prace przy obwodnicy Marek. Czy to się uda? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Fot.: GDDKiA

 Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego organizują III Marecki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 16 i 17 grudnia na skwerze przy urzędzie...

2017-12-13 13:54:20

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad swoim odcinkiem do 15 grudnia. Gdyby to się nie udało, wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz groził...

2017-12-14 16:19:57

Do 15 grudnia obwodnica Marek miała być gotowa według ultimatum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawionemu spóźniającemu się wykonawcy, firmie Salini. Niedotrzymanie tego terminu,...

2017-12-13 14:54:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!