Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Budowa drogi rowerowej wzdłuż rzeki Długiej dojdzie do skutku

2017-11-29 16:21:25

Wrześniowy przetarg na drogę rowerową wzdłuż rzeki Długiej został unieważniony. Kilka dni temu ponownie otwarto oferty. Tym razem cena odpowiadała wymaganiom miasta. Po doniesieniach Gazety Wyborczej o zakazie budowania dróg rowerowych na wałach przeciwpowodziowych, inwestycja stała pod znakiem zapytania. Te problemy już także za nami.

Wrześniowy przetarg na obficie dofinansowaną przez UE inwestycję łączącą Marki z Zielonką został unieważniony. Wówczas wystartowały w nim cztery firmy. Ich oferty zamykały się w przedziale 2,343 mln zł – 3,092 mln zł. Kosztorys zamawiającego wynosił tymczasem 1,88 mln zł.

W piątek w Urzędzie Miasta Marki otwarto oferty w ponowionym postępowaniu. Tym razem wpłynęło siedem propozycji. Firmy są gotowe wykonać inwestycję za 2,18-3,9 mln zł. Wszystkie udzielają 60-miesięcznego terminu gwarancji i rękojmi. Teraz oferty wykonawców podlegają sprawdzeniu.

Wzdłuż rzeki powstanie droga asfaltowa dla rowerów o szerokości 2 m. Rozpocznie się ona w Parku Briggsów i będzie prowadzić brzegiem w kierunku wschodnim. Od granic naszego miasta dalszą część trasy będzie realizować Zielonka. Ta inwestycja jest owocem współpracy samorządów z naszego powiatu, które wspólnie i skutecznie aplikowały o unijne pieniądze z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Jak informowała Gazeta Wyborcza kilka dni temu, Ministerstwo Środowiska zakazało budowania ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych. Zmiany miały wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku. Przez tę decyzję ministra istniało zagrożenie straty dotacji na budowę ścieżek rowerowych na wałach.

Wiceminister środowiska, Mariusz Gajda jednak uspokaja, że inwestycje są niezagrożone: - Urzędy marszałkowskie nadal będą mogły budować ścieżki rowerowe na wałach. Aby kontynuować realizację drogi rowerowej rozpoczętej przed 1 stycznia 2018 r. marszałkowie województw, będą musieli zawrzeć z Wodami Polskimi umowy na dzierżawę korony wału lub jej części na cele związane z budową drogi rowerowej, a także, w dalszej perspektywie, na cele związane z potrzebami zarządzania taką drogą –  informuje biuro prasowe Ministerstwa Środowiska o procedurach dla samorządów chcących budować ścieżki rowerowe na wałach przeciwpowodziowych.

Źródło: marki.plDo 15 grudnia obwodnica Marek miała być gotowa według ultimatum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawionemu spóźniającemu się wykonawcy, firmie Salini. Niedotrzymanie tego terminu,...

2017-12-13 14:54:04

Jarmark Świąteczny, warsztaty, koncerty, spotkania – jak co miesiąc, bogaty repertuar wydarzeń w  Mareckim Ośrodku Kultury. Poniżej przedstawiamy program MOK-u na grudzień.

2017-12-08 12:26:05

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad swoim odcinkiem do 15 grudnia. Gdyby to się nie udało, wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz groził...

2017-12-14 16:19:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!