Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Debata o bezpieczeństwie w Markach

2017-11-30 14:50:51

Kolejna w tym roku w powiecie wołomińskim debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa publicznego odbyła się 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach. W debacie udział wzięło kilkadziesiąt osób, a gośćmi specjalnymi byli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Leszek Czaplicki, Z-ca Naczelnika WRD KPP Wołomin asp. szt. Marcin Zdunek. Gospodarzami spotkania byli: Komendant Komisariatu Policji w Markach podinsp. Andrzej Oleksiak, z-ca komendanta komisariatu podkom. Mariusz Kawalec-Kajka i Z-ca Burmistrz miasta Marki Zbigniew Zalas.

27 listopada w godzinach 17:00-18:30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach odbyła się kolejna już w tym roku w powiecie wołomińskim debata społeczna, poświęcona poprawie bezpieczeństwa publicznego – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Przedsięwzięcie to miało na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Gośćmi specjalnymi, zaproszonymi do udziału w debacie byli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Leszek Czaplicki, Z-ca Naczelnika WRD KPP Wołomin asp. szt. Marcin Zdunek. Gospodarzami spotkania byli: Komendant Komisariatu Policji Markach podinsp. Andrzej Oleksiak, z-ca komendanta komisariatu podkom. Mariusz Kawalec-Kajka i Z-ca Burmistrz miasta Marki Zbigniew Zalas.

Wszystkie zaproszone osoby biorące udział w debacie mogły zapoznać się z funkcjonowaniem internetowych aplikacji „MOJA KOMENDA” i „KRAJOWA MAPA BEZPIECZEŃSTWA”.

W debacie w Markach udział wzięło kilkadziesiąt osób pragnących podzielić się swoimi opiniami, sugestiami i problemami związanymi z bezpieczeństwem. Mieszkańcy miasta Marki mogli dodatkowo spotkać się i porozmawiać ze swoimi dzielnicowymi. Policjanci odpowiadali na pytania zainteresowanych osób, udzielali też porad dotyczących konkretnych spraw z jakimi przyszli do nich mieszkańcy. Oprócz policjantów odpowiedzi na pytania przybyłych na debatę osób, udzielali w zakresie własnych kompetencji Z-ca Burmistrza miasta Marki. Spotkanie, w którym udział brali również starsi mieszkańcy Marek było okazją do przekazania przez komendanta komisariatu w Markach podinspektor Andrzej Oleksiak podstawowych informacji w tym ostrzegających o oszustwach metodą na „wnuczka”, „policjanta” czy też „prokuratora”.

I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Leszek Czaplicki podsumował debatę, podkreślił wagę organizacji spotkań ze społeczeństwem. Policjanci kończąc debatę zapewnili, że wszystkie postulaty będą analizować i realizować we wszystkich dziedzinach, które dotyczą działań Policji we współpracy z instytucjami, które mogą również mieć swój udział i wkład w poprawie bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: Oficer Prasowy KPP Wołomin – asp. szt. Tomasz SitekBurmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego organizują III Marecki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 16 i 17 grudnia na skwerze przy urzędzie...

2017-12-13 13:54:20

Do 15 grudnia obwodnica Marek miała być gotowa według ultimatum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawionemu spóźniającemu się wykonawcy, firmie Salini. Niedotrzymanie tego terminu,...

2017-12-13 14:54:04

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad swoim odcinkiem do 15 grudnia. Gdyby to się nie udało, wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz groził...

2017-12-14 16:19:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!