Obwodnica Marek jest już przejezdna, czeka na odbiory

Obwodnica Marek jest już...

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad...
III Jarmark Świąteczny wprowadzi w atmosferę świąt (wideo)

III Jarmark Świąteczny...

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza...
II Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów piłki nożnej (wideo)

II Mikołajkowy Turniej...

Już po raz drugi odbędzie się Mikołajkowy Turniej Halowy dla fanów futsalu....
Czesław Mozil w wywiadzie dla Tuby (wideo i zdjęcia)

Czesław Mozil w wywiadzie...

Czesław Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista i lider...
Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4 (wideo i zdjęcia)

Kiermasz Świąteczny w...

Tradycyjnie jak co roku, Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pokaz filmu "Najbrzydszy Samochód Świata" wkrótce w Warszawie (wideo)

2017-12-01 13:50:57

Po sukcesie filmu dokumentalnego „Najbrzydszy Samochód Świata” na Krakowskim Festiwalu Filmowym (Złoty Lajkonik),  film z mareckim kolekcjonerem wartburgów w roli głównej był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Teraz czas na pokazy w Polsce, pierwszy ogólnodostępny pokaz filmu odbędzie się w Warszawie.

19 listopada miała miejsce międzynarodowa premiera "Najbrzydszego Samochodu Świata". Odbyła się w Amsterdamie podczas jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmów dokumentalnych na świecie - International Documentary Film Festival (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych). Film Grzegorza Szczepaniaka wziął udział w konkursie filmów średniometrażowych, a w kategorii, do której zakwalifikowano "Najbrzydszy Samochód Świata" był to jedyny polski film. Fragmenty dokumentu pojawiły się nawet w oficjalnym filmie promującym festiwal. Zobacz wideo:

Przed międzynarodową premierą filmu o hobby Bogdana Różyckiego z Marek, na festiwalu IDFA wszystkie bilety na pierwszy pokaz filmu zostały wyprzedane. W sumie odbyło się sześć pokazów "Najbrzydszego Samochodu Świata" na festiwalu IDFA i pokaz specjalny w Instytucie Filmowym w Amsterdamie. Na stronie festiwalu twórca przedstawił jedną z usuniętych scen swojego filmu, z komentarzem reżysera. Zobacz wideo:

Nadszedł wreszcie czas na pokazy w Polsce, a pierwszy pokaz filmu będzie miał miejsce w Warszawie. 8 grudnia, w warszawskim Barze Studio odbędzie się ostatnia w tym roku odsłona cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Organizatorzy zapraszają na bezpłatny pokaz filmu "Najbrzydszy Samochód Świata". Bar Studio mieści się na Placu Defilad 1. Oto plan piątkowego pokazu:

godz. 19.00 – projekcja „Najbrzydszy samochód świata”. Po filmie – dyskusja z twórcami.

godz. 22.00 – DOC LAB POLAND PARTY : Koniec i początek!

Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego sterami siedzi Bogdan wraz z matką. Film drogi, który toczy się pomiędzy Majdankiem a Niemcami, jest w gruncie rzeczy podróżą w przeszłość – odtwarzaniem wspomnień czasów wojny. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szczepaniak, zdjęcia: Marek Kozakiewicz, montaż: Jerzy Zawadzki PSM, Grzegorz Szczepaniak, dźwięk: Michał Fojcik MPSE, muzyka: Mikołaj Majkusiak, producent: Grzegorz Szczepaniak, produkcja: Wydawnictwo Fonograficzne ANAGRAM, TVP. Projekt był rozwijany w ramach DOC LAB POLAND 2016.

A my zapraszamy do obejrzenia reportażu Tuby o najbrzydszym samochodzie w Markach:

 

Fot.: screen z filmuDo 15 grudnia obwodnica Marek miała być gotowa według ultimatum Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postawionemu spóźniającemu się wykonawcy, firmie Salini. Niedotrzymanie tego terminu,...

2017-12-13 14:54:04

Jeden z wykonawców obwodnicy Marek, firma Salini miała zakończyć prace nad swoim odcinkiem do 15 grudnia. Gdyby to się nie udało, wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz groził...

2017-12-14 16:19:57

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego organizują III Marecki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 16 i 17 grudnia na skwerze przy urzędzie...

2017-12-13 13:54:20

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!