Kwazzy Mango Project w koncercie na IX-lecie Fundacji Otwarte Serce (wideo i zdjęcia)

Kwazzy Mango Project w...

Z okazji IX-lecia Fundacji Otwarte Serce w kameralnym koncercie wystąpił...
Nowe linie autobusowe od poniedziałku

Nowe linie autobusowe od...

Niedawno informowaliśmy, że w porozumieniu z ZTM, będzie można zwiększyć...
To wydarzyło się w Markach: Sonda kosmiczna wypuszczona w przestrzeń (wideo i zdjęcia)

To wydarzyło się w Markach:...

Centrum Badań Kosmicznych w Markach? Nie, to nie żart. Uczniowie i...
Izabela Kopeć w koncercie „Show me your tango” (wideo i zdjęcia)

Izabela Kopeć w koncercie...

10 marca na scenie Mareckiego Ośrodka Kultury pojawiła się Izabela Kopeć,...
Nowa szkoła, centrum kultury i sportu powstaną we wrześniu 2019 roku (wideo i zdjęcia)

Nowa szkoła, centrum...

Wiosną 2018 r. na plac przy ul. Wspólnej wjadą pierwsze koparki. Rozpocznie...
19
Poniedziałek
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Aleksandryny, Jżzefa, Nicety
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pokaz filmu "Najbrzydszy Samochód Świata" wkrótce w Warszawie (wideo)

2017-12-01 13:50:57

Po sukcesie filmu dokumentalnego „Najbrzydszy Samochód Świata” na Krakowskim Festiwalu Filmowym (Złoty Lajkonik),  film z mareckim kolekcjonerem wartburgów w roli głównej był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Teraz czas na pokazy w Polsce, pierwszy ogólnodostępny pokaz filmu odbędzie się w Warszawie.

19 listopada miała miejsce międzynarodowa premiera "Najbrzydszego Samochodu Świata". Odbyła się w Amsterdamie podczas jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmów dokumentalnych na świecie - International Documentary Film Festival (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych). Film Grzegorza Szczepaniaka wziął udział w konkursie filmów średniometrażowych, a w kategorii, do której zakwalifikowano "Najbrzydszy Samochód Świata" był to jedyny polski film. Fragmenty dokumentu pojawiły się nawet w oficjalnym filmie promującym festiwal. Zobacz wideo:

Przed międzynarodową premierą filmu o hobby Bogdana Różyckiego z Marek, na festiwalu IDFA wszystkie bilety na pierwszy pokaz filmu zostały wyprzedane. W sumie odbyło się sześć pokazów "Najbrzydszego Samochodu Świata" na festiwalu IDFA i pokaz specjalny w Instytucie Filmowym w Amsterdamie. Na stronie festiwalu twórca przedstawił jedną z usuniętych scen swojego filmu, z komentarzem reżysera. Zobacz wideo:

Nadszedł wreszcie czas na pokazy w Polsce, a pierwszy pokaz filmu będzie miał miejsce w Warszawie. 8 grudnia, w warszawskim Barze Studio odbędzie się ostatnia w tym roku odsłona cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Organizatorzy zapraszają na bezpłatny pokaz filmu "Najbrzydszy Samochód Świata". Bar Studio mieści się na Placu Defilad 1. Oto plan piątkowego pokazu:

godz. 19.00 – projekcja „Najbrzydszy samochód świata”. Po filmie – dyskusja z twórcami.

godz. 22.00 – DOC LAB POLAND PARTY : Koniec i początek!

Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego sterami siedzi Bogdan wraz z matką. Film drogi, który toczy się pomiędzy Majdankiem a Niemcami, jest w gruncie rzeczy podróżą w przeszłość – odtwarzaniem wspomnień czasów wojny. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szczepaniak, zdjęcia: Marek Kozakiewicz, montaż: Jerzy Zawadzki PSM, Grzegorz Szczepaniak, dźwięk: Michał Fojcik MPSE, muzyka: Mikołaj Majkusiak, producent: Grzegorz Szczepaniak, produkcja: Wydawnictwo Fonograficzne ANAGRAM, TVP. Projekt był rozwijany w ramach DOC LAB POLAND 2016.

A my zapraszamy do obejrzenia reportażu Tuby o najbrzydszym samochodzie w Markach:

 

Fot.: screen z filmuMiasto pracuje nad wdrożeniem systemu roweru miejskiego. Zasady są znane, tak jak w sąsiednim mieście Warszawie – wypożyczamy rower w jednym miejscu, pokonujemy wybrany odcinek drogi i zostawiamy...

2018-03-13 17:36:53

70 km dróg gruntowych w Markach czeka na ich coroczne równanie po zimie. Od dwóch tygodni pracownicy Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg kontrolują ich stan. Dzięki temu powstaje klasyfikacja dróg,...

2018-03-13 17:21:53

Niedawno informowaliśmy, że w porozumieniu z ZTM, będzie można zwiększyć częstotliwość funkcjonowania linii 140, 340 i 738, a kolejnym krokiem będzie wprowadzenie nowych linii. W poniedziałek na...

2018-03-16 15:47:13

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!