WWL Fight - kickboxing po raz pierwszy w Markach (wideo i zdjęcia)

WWL Fight - kickboxing po...

Widowiskowe walki profesjonalistów i amatorów mieliśmy okazję oglądać na...
Kolejny krok w rozwoju komunikacji miejskiej w Markach

Kolejny krok w rozwoju...

Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na...
Petycja o zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż obwodnicy Marek

Petycja o zwiększenie...

Długo wyczekiwana obwodnica Marek wreszcie powstała, ale niestety problem...
Marki w budowie: najnowsze informacje o inwestycjach

Marki w budowie: najnowsze...

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej...
"Nowy" wartburg podarowany Bogdanowi Różyckiemu. On chciałby starszego

"Nowy" wartburg podarowany...

Ponad 50-letni wartburg kontrowersyjnego mareckiego fanatyka tej marki jest...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Mieszkaniec Marek dokonał obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy (wideo)

2018-01-26 17:28:30

Wzorcowa postawa obywatela pozwoliła na ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który kolejny raz kierował pod wpływem alkoholu. Pijany mężczyzna próbował przekupić osoby, które zgłosiły sprawę na policję. Obywatelskiego zatrzymania dokonał mieszkaniec Marek.

Pijanego mężczyznę udało się zatrzymać na trasie w kierunku Mińska Mazowieckiego. Kierujący prowadził pojazd "od barierki do barierki", nie był w stanie utrzymać pojazdu na jednym pasie. Świadek zderzenia postanowił zareagować na zaistniałe zagrożenie i zadzwonił pod "112".

 – Wiedziałem co trzeba zrobić w takiej sytuacji i myślę, że każdy odpowiedzialny kierujący powinien takie zachowania w sobie mieć – powiedział świadek zdarzenia portalowi wsensie.pl.

Obywatelskiego zatrzymania dokonał mieszkaniec Marek, którego personaliów nie możemy ujawnić, ze względu na toczącą się sprawę w sądzie.  – Ja wtedy sobie jeszcze nie zdawałem sprawy jakiego kierowcę  zatrzymałem. Okazało się, że kierujący miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu na kilka lat, właśnie za prowadzenie pod wpływem alkoholu, więc w jego przypadku było to nie pierwsze takie wydarzenie w życiu – relacjonował świadek zdarzenia.

Obywatelskie zatrzymanie pomaga wyeliminować nietrzeźwych kierowców jeżdżących po polskich drogach i jest to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Nie reagując na naganne zachowanie dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami.

Zobacz reportaż dotyczący obywatelskiego zatrzymania kierowcy przez mieszkańca Marek, przygotowany przez portal informacyjny wsensie.pl:

Źródło: wsensie.pl

Fot.: screen z filmuKomenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni  od 05.02.2018 do 11.02.2018. W Markach zanotowano pożar czterech pojazdów, zaparkowanych na posesji.

2018-02-14 14:51:33

Policjant odebrał telefon od mieszkanki Zielonki z informacją, że ta ma depresję i zamierza popełnić samobójstwo. Zaraz po tym kobieta się rozłączyła i nie odbierała telefonu. Policjant pełniący...

2018-02-15 16:33:43

Przejechał z Finlandii, gdzie mieszkał od dłuższego czasu, do Polski na sprawę rozwodową, zaplanowaną na początek lutego. Kilka dni temu, w godzinach wieczornych, będąc w stanie nietrzeźwości...

2018-02-08 12:44:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!