WWL Fight - kickboxing po raz pierwszy w Markach (wideo i zdjęcia)

WWL Fight - kickboxing po...

Widowiskowe walki profesjonalistów i amatorów mieliśmy okazję oglądać na...
Kolejny krok w rozwoju komunikacji miejskiej w Markach

Kolejny krok w rozwoju...

Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na...
Petycja o zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż obwodnicy Marek

Petycja o zwiększenie...

Długo wyczekiwana obwodnica Marek wreszcie powstała, ale niestety problem...
Marki w budowie: najnowsze informacje o inwestycjach

Marki w budowie: najnowsze...

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej...
"Nowy" wartburg podarowany Bogdanowi Różyckiemu. On chciałby starszego

"Nowy" wartburg podarowany...

Ponad 50-letni wartburg kontrowersyjnego mareckiego fanatyka tej marki jest...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Miasta jednoczą się w walce o wygłuszenie akustyczne obwodnicy Marek

2018-02-08 11:11:24

Wieloletnie oczekiwanie na obwodnicę zakończyło się sukcesem. Marki omijają tiry i miasto przestało być wiecznie zakorkowane. Jednak od początku było wiadomo, że postawione zgodnie z przepisami ekrany akustyczne będą niewystarczająco chronić przed hałasem. Marki, Zielonka, Kobyłka i Radzymin jednoczą się w walce o lepsze wygłuszenie akustyczne obwodnicy Marek.

Niedawno informowaliśmy o wniosku Rady Miasta Marki, złożonemu do władz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie wykonania badań poziomu hałasu przy obwodnicy Marek. Jest to pierwszy krok w kierunku wykonania zapowiadanej przez GDDKiA analizy porealizacyjnej inwestycji.

Problem niewystarczającego wygłuszenia obwodnicy Marek dotyczy kilku tysięcy mieszkańców Marek, Zielonki, Kobyłki i Radzymina. Władze tych gmin spotkały się kilka dni temu, by uzgodnić rozpoczęcie skoordynowanych działań w tej sprawie. Mieszkańcy twierdzą, że po uruchomieniu trasy S8, hałas jest bardzo dokuczliwy, porównywalny do zamieszkiwania w sąsiedztwie lotniska czy torów kolejowych. Odczuwalne są także drgania i zapylenie, szczególnie w miejscach, które nie zostały wyposażone w żadne ekrany akustyczne.

Sąsiedzi obwodnicy Marek zebrali już kilkaset podpisów pod wnioskiem o przebudowę ekranów i budowę ich tam, gdzie ich nie ma. Petycja trafi do GDDKiA. Podpisy pod wspólnym wnioskiem do inwestora zbierają też samorządowcy Marek, Kobyłki, Zielonki i Radzymina. Mieszkańcy grożą, że następnym krokiem ma być protest i wyjście na obwodnicę.

W czwartek 8 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Powstańców w Zielonce odbędzie się spotkanie, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele oddziału warszawskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: wiesci.com.plZbliża się termin zgłaszania kandydatek na trzecią edycję konkursu „Kobieta z Marką”. Celem konkursu „Kobieta z Marką 2018” jest wyróżnienie kobiet, które swoją działalnością przyczyniają się do...

2018-02-13 15:03:14

Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na kolejne kroki w jej rozwoju. Burmistrz Jacek Orych zapowiada zwiększenie częstotliwości autobusów łączących Marki z...

2018-02-15 10:42:14

Gościem Biblioteki Publicznej Miasta Marki była Klaudia Jaissle, poetka, która urodziła się i wychowała w Markach. W wypełnionej po brzegi bibliotece, wiersze czytała Agnieszka Lużyńska, a...

2018-02-14 15:35:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!