WWL Fight - kickboxing po raz pierwszy w Markach (wideo i zdjęcia)

WWL Fight - kickboxing po...

Widowiskowe walki profesjonalistów i amatorów mieliśmy okazję oglądać na...
Kolejny krok w rozwoju komunikacji miejskiej w Markach

Kolejny krok w rozwoju...

Po wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na...
Petycja o zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż obwodnicy Marek

Petycja o zwiększenie...

Długo wyczekiwana obwodnica Marek wreszcie powstała, ale niestety problem...
Marki w budowie: najnowsze informacje o inwestycjach

Marki w budowie: najnowsze...

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej...
"Nowy" wartburg podarowany Bogdanowi Różyckiemu. On chciałby starszego

"Nowy" wartburg podarowany...

Ponad 50-letni wartburg kontrowersyjnego mareckiego fanatyka tej marki jest...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wodociąg rozbudowuje się: powstanie druga stacja uzdatniania wody

2018-02-09 13:21:17

Pod względem przyrostu liczby mieszkańców Marki są w ścisłej czołówce w Polsce. Wielokrotnie informowaliśmy o tym, jak wiele inwestycji w infrastrukturę edukacyjną musi być wykonanych z powodu dynamiki przyrostu demograficznego. Jednak na tym nie koniec. Miasto musi rozbudowywać wodociąg i to nie tylko w przyłącza. Potrzebna jest druga stacja uzdatniania wody, dziś podpisano umowę na wybudowanie jej.

Statystyki są nieubłagane: W 2000 r. – 0,3 mln, w 2010 – 0,97 mln, a w 2017 – prawie 1,46 mln m. sześc – tyle wody trafiło do mareckich domów i miejsc pracy z Wodociągu Mareckiego. Dynamika tych 18 lat to ponad 380 proc. To jeden z najlepszych dowodów na to, jak szybko rozwija się miasto – zarówno pod względem demograficznym jak i infrastruktury wodociągowej.

Do tej pory za dostawy na teren całego miasta odpowiadała stacja uzdatniania wody przy ul. Żeromskiego. Jej możliwości obsługi całego miasta powoli się wyczerpują, latem są wykorzystywane niemal w 100 proc. Dlatego Wodociąg Marecki podpisał umowę na budowę drugiej stacji uzdatniania wody. Powstanie na terenie Czarnej Strugi – przy ul. Spacerowej. Już w przyszłym roku powinny ruszyć dostawy z tego źródła.

- Ta inwestycja jest absolutnie niezbędna – podkreśla Kajetan Paweł Specjalski.

Przetarg na wykonanie przedsięwzięcia wygrało konsorcjum firm: Husar Budownictwo Inżynieryjne oraz Krevox Europejskie Centrum Ekologiczne. Koszt robót (wraz z budową połączenia SUW z miejską siecią wodociągową) wyniesie niemal 16,3 mln zł brutto. W piątek, 9 lutego, została podpisana umowa w tej sprawie.

- Ta kadencja upływa pod znakiem rosnących inwestycji. Miasto intensyfikuje nakłady na edukację i infrastrukturę. Wodociąg Marecki, który w poprzednich latach zbudował sieć kanalizacji sanitarnej, teraz zadba o zabezpieczenie odpowiedniego poziomu dostaw wody. To ważne w kontekście demograficznego rozwoju naszego miasta – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

- Dzięki realizacji tej inwestycji zwiększy się także bezpieczeństwo dostaw. Gdyby doszło do awarii SUW, wówczas ciężar zaopatrzenia miasta weźmie na siebie drugi obiekt – dodaje Kajetan Paweł Specjalski. Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 14 miesięcy.

Źródło: FB.comPo wprowadzeniu pierwszej strefy komunikacji miejskiej, nadszedł czas na kolejne kroki w jej rozwoju. Burmistrz Jacek Orych zapowiada zwiększenie częstotliwości autobusów łączących Marki z...

2018-02-15 10:42:14

W Markach ostatnio sporo się buduje i modernizuje. Inwestycje najczęściej dotyczą infrastruktury drogowej i oświatowej. Dziś informujemy o przetargach dotyczących rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2...

2018-02-13 15:38:19

Długo wyczekiwana obwodnica Marek wreszcie powstała, ale niestety problem hałasu przeniósł się z al. Piłsudskiego na obwodnicę, której ekrany akustyczne niewystarczająco chronią przed hałasem....

2018-02-16 11:32:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!