Kwazzy Mango Project w koncercie na IX-lecie Fundacji Otwarte Serce (wideo i zdjęcia)

Kwazzy Mango Project w...

Z okazji IX-lecia Fundacji Otwarte Serce w kameralnym koncercie wystąpił...
Nowe linie autobusowe od poniedziałku

Nowe linie autobusowe od...

Niedawno informowaliśmy, że w porozumieniu z ZTM, będzie można zwiększyć...
To wydarzyło się w Markach: Sonda kosmiczna wypuszczona w przestrzeń (wideo i zdjęcia)

To wydarzyło się w Markach:...

Centrum Badań Kosmicznych w Markach? Nie, to nie żart. Uczniowie i...
Izabela Kopeć w koncercie „Show me your tango” (wideo i zdjęcia)

Izabela Kopeć w koncercie...

10 marca na scenie Mareckiego Ośrodka Kultury pojawiła się Izabela Kopeć,...
Nowa szkoła, centrum kultury i sportu powstaną we wrześniu 2019 roku (wideo i zdjęcia)

Nowa szkoła, centrum...

Wiosną 2018 r. na plac przy ul. Wspólnej wjadą pierwsze koparki. Rozpocznie...
19
Poniedziałek
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Aleksandryny, Jżzefa, Nicety
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Konwent Kobiet Szminka 2018 w reportażu wideo

2018-03-07 18:44:57

Magiczny wieczór miał miejsce ostatniej niedzieli w Markach. Święto stylu i kobiecości, czyli 3. Konwent Kobiet SZMINKA 2018, przygotowany przez Panie działające w Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją”, przyciągnął aż kilkaset uczestniczek.

Zobacz reportaż z Konwentu Kobiet Szminka 2018:

Tematem przewodnim tegorocznej SZMINKI była sylwetka Coco Chanel. O jej wpływie na modę XX i XXI wieku niezwykle ciekawie opowiedziała Agnieszka Jelonkiewicz z Akademii Stylu. Wiele uczestniczek zastosowało się do próśb organizatorek i przyszło w strojach stylizowanych na kreacje tworzone przez słynną francuska projektantkę. Wszędzie królowały małe czarne i perły.

Drugim prelegentem był charyzmatyczny Marek Wysmułek – publicysta i nauczyciel rozwoju osobistego, który przedstawił wzór na sukces życiowy. Jego zdaniem każdy jest Twórcą swojej rzeczywistości i jest za nią całkowicie odpowiedzialny.

Dietetyk kliniczny Agnieszka Bandura (Dieta Misja Możliwa) w swojej prelekcji odpowiedziała na pytanie, dlaczego Francuzki nie tyją? I przekazała obecnym na sali paniom kilka francuskich trików na zachowanie szczupłej sylwetki.

Współpraca Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją” z Mareckim Ośrodkiem Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaowocowała pierwszym na Szmince przedstawieniem teatralnym. Wystawiono fragmenty sztuki „Wariatka z Chaillot”, francuskiego dramaturga Jeana Giraudoux, w której brawurowo zagrały przedstawicielki obu instytucji: Paulina Borzecka, Antonina Michalska, Dagmara Szafrańska, Beata Brysiak, Monika Chybalska, Weronika Brysiak i Daria Sadowska. Nad całością tego elementu Szminki pieczę sprawowała Pani Aleksandra Jankowska, dyrektor MOK, a jednocześnie reżyser i scenarzysta mareckiej wersji „Wariatek z Chaillot”. Choreografię przygotowała Kinga Jakubowska, natomiast przepiękne dekoracje, które przeniosły nas do Paryża, stworzyła scenograf Hanna Mrozowska. Zobacz cały spektakl:

Nieodłącznym elementem Szminki jest także Gala Kobieta z Marką, podczas której Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych przyznaje tytuł „Kobiety z Marką” najbardziej zaangażowanym, aktywnym kobietom działającym na terenie naszego miasta. W tym roku to zaszczytne miano otrzymały trzy panie: Agnieszka Skołożyńska-Marcinkiewicz w kategorii Przedsiębiorczość, Maria Krzyżanowska w kategorii Działalność społeczna i Beata Sasinowska w kategorii Kultura. Zobacz reportaż wideo z rozdania nagród "Kobieta z Marką":

W tym roku obejrzeliśmy także dwa niezwykłe pokazy mody. Tym razem były to pokazy stylizowane i inspirowane modą francuską z kilku różnych okresów – zatytułowane „Paris, Paris...” i „Dame en rogue” (Kobieta w czerwieni), które były finałem konkursu Metamorfozy. Twórczynią strojów, biżuterii i całej aranżacji pokazów jest Roksana Szlaska, wszechstronna artystka, stylistka, miłośniczka żywych barw.

Zwieńczeniem wieczoru był występ światowej sławy tria smyczkowego Classic Sisters oraz recital ulubieńca kobiet, aktora Dariusza Kordka, którego fantastyczny i dynamiczny występ dosłownie wyrwał uczestniczki z krzeseł.

Kobieca Strefa Targowa ponownie gościła kilkunastu Partnerów Szminki, którzy zaprezentowali swoje najnowsze kolekcje i usługi kierowane do Pań. Każdy z nich przygotował na swoim stanowisku coś specjalnego. Były porady, degustacje, konkursy i rabaty.

Podsumowując, w Markach dzięki zaangażowanej grupie Kobiet z Pasją mieliśmy Francję, elegancję, szyk i styl. Na ten sukces pracowała duża grupa niezwykle zaangażowanych osób, poza wymienionymi wcześniej członkiniami MKKP byli z nami: cała reszta MKKP, czyli Agnieszka Gawkowska, Jolanta Buczyńska-Bobel, Maria Krzyżanowska, Jadwiga Jaździk, Małgorzata Waszewska, Paulina Bednarz, Monika Dąbkowska, Izabela Mańk, Agnieszka Wierzbowska, Ewa Guzewicz, Ewa Cudna, Emilia Kaczmarczyk, Ada Gajek, Milena Starczewska, Aleksandra Bonarska, Agnieszka Bondarczuk, Ewa Nowicka, Dorota Radczuk oraz wspierający Fundację panowie Maciej Sawoń i Artur Rogiński.

Ponadto, jak mówi Beata Sawoń, prezes Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją”: „SZMINKA w tej edycji przekroczyła granice Marek, gdyż wiele Pań przyjechało do nas z sąsiednich miast –Radzymina, Warszawy, a nawet z Piaseczna, Piastowa i Grodziska Mazowieckiego. Ale to nie wszystko, SZMINKA przekroczyła granice naszego kraju. Gościliśmy Panią z Londynu, która przyjechała do Polski tylko na krótki urlop, a miała okazję uczestniczyć w pokazie „Paris… Paris…” jako modelka. To pokazuje nam, jak ważnym dla kobiet jest to wydarzenie. Wierzę, że uczestniczki Konwentu Kobiet Szminka 2018 wyszły ze spotkania z nami wzmocnione, pewniejsze siebie, pełne pomysłów i naładowane pozytywną energią, bo to, że wyszły uśmiechnięte, widziałam na własne oczy.

Źródło - tekst: Fundacja Marecki Klub Kobiet z PasjąW niedzielę Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na dwa wydarzenia: wernisaż Karoliny Wodzinowskiej-Hankały oraz monodram Elżbiety Lewak.

2018-03-15 15:54:46

10 marca na scenie Mareckiego Ośrodka Kultury pojawiła się Izabela Kopeć, znana mezzosopranistka. Wystąpiła w koncercie „Show me your tango” i wykonała klimatyczne pieśni argentyńskiego...

2018-03-14 16:23:01

Z okazji IX-lecia Fundacji Otwarte Serce w kameralnym koncercie wystąpił zespół Kwazzy Mango Project. Zespół powstał w roku 2012 i do końca 2017 r. działał pod nazwą Open Heart.

2018-03-19 15:56:56

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!