dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Grzybica paznokci – schorzenie dotyczące coraz większej liczby Polaków

2015-09-23 10:15:35

Grzybica - kiedy może powstać?
Grzybica jest niezwykle nieprzyjemną dla ludzi chorobą. Istnieje mnóstwo powodów pojawienia się choroby grzybicze


Można się nią zainfekować w miejscach publicznych takich jak między innymi sauna czy basen. Może być wywołana również różnorodnymi chorobami takimi jak chociażby cukrzyca, zaburzenia krążenia czy schorzenia żołądkowe. Na grzybicę zazwyczaj zapadają także osoby, u których układ immunologiczny został osłabiony lub został upośledzony chociażby na skutek leczenia chemioterapeutycznego.

Grzybica paznokci – jakie są jej symptomy?
Grzybicę paznokci należy zacząć leczyć w jak najszybszym czasie. Już w przypadku dostrzeżenia nawet malutkich objawów należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Każdy powinien w następstwie tego wiedzieć, jak zidentyfikować objawy grzybicy paznokci. Paznokcie zainfekowane grzybicą po prostu zmieniają swój odcień, stają się białe lub żółte, w następnej kolejności są po prostu brunatne. Zaczynają być w dodatku bardzo łamliwe, aby w krótkim czasie stać się bardzo grubymi. Pielęgnacja takich paznokci może stać się wymagająca. W nieleczonej grzybicy paznokci, płytka może po prostu zacząć odpadać. Do objawów choroby grzybiczej wlicza się dodatkowo nieprzyjemne swędzenie stóp jak również pojawienie się brzydkiego zapachu.

Grzybica stóp - jak ją wyleczyć?
Jeżeli zauważymy objawy grzybicy stóp trzeba tak szybko jak to tylko możliwe wdrożyć odpowiednie leczenie. Trzeba natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że leczenie takie musi zostać przeprowadzone przez doktora. Leczenie się na własną rękę sprzedawanymi w sklepie produktami bez recepty nie jest odpowiednim wyborem. Rzecz jasna, objawy mogą zniknąć, jednak po pewnym czasie i tak znowu wrócą. Jedynym efektywnym sposobem leczenia grzybicy jest zastosowanie leków zaordynowanych przez medyka.

Grzybicę należy leczyć w sposób odpowiedni. Każdy chory musi poza tym zdawać sobie sprawę z tego, że leczenie potrwa jakiś czas. Warto przestrzegać odpowiednich zasad na temat pielęgnacji stóp, żeby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo zachorowania na choroby grzybicze.

Przeczytano: 4143 razy

Dołącz do
swoich znajomych!