dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Na trądzik różowaty najlepsze leczenie ziołami

2017-05-25 10:40:57

Trądzik różowaty bywa problemem nie tylko nastolatków, ale także osób w średnim oraz w podeszłym wieku. Szybki styl życia, mała ilość wolnego czasu wpływa na rzadsze spotkania z lekarzem rodzinnym, który mógłby przepisać nazwy lekarstw pomagających na ten problem zdrowotny (a także estetyczny). Wiele osób szuka alternatywnego rozwiązania problemu, często w naturze. Często poszukiwane są nazwy roślin, które potrafią leczyć chorobę. Jest to możliwe. Trądzik różowaty - jak przeprowadzić leczenie ziołami?

Należy zapoznać się z podstawowymi zasadami zbioru ziół

Zioła należy zbierać w miejscach oddalonych od autostrad i głównych dróg - są one mniej zanieczyszczone. Przed zastosowaniem rośliny należy dokładnie zapoznać się z jej właściwościami. Zawsze należy korzystać z ziół, które są znane zbieraczowi. Trzeba także znać sposób użycia rośliny - zewnętrzny lub wewnętrzny.

Trądzik różowaty - leczenie ziołami

Które zioła wspomóc mogą leczenie trądzika różowatego? Przede wszystkim przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji należy skontaktować się z lekarzem, który potwierdzi możliwość stosowania ziół przez zainteresowanego w postaci naparu.

a) rumianek - posiada właściwości przeciwzapalne, rośnie w ogródkach i na łąkach. Można stosować wewnętrznie i zewnętrznie.

b) lawenda - piękna fioletowa roślina prowansalska, która zawiera właściwości antyseptyczne, rośnie w ogródku po wcześniejszym zasadzeniu, szybko się rozrasta. Można stosować wewnętrznie i zewnętrznie w postaci naparu.

c) aloes - posiada właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Można stosować zewnętrznie krem, a wewnętrznie sok.

Należy pamiętać także o częstym przemywaniu miejsc na ciele, które narażone są na największe wykwity. Powinno się używać letniej wody, a także naparów z wyżej wymienionych roślin. Jeśli wystąpią drobne krostki, należy nasączyć wacik spirytusem i przetrzeć miejsca z wykwitami. O domowych spoosbach na trądzik różowaty przeczytasz na AcneRose

Czego należy unikać?

W trakcie leczenia trądziku różowatego należy wyrzekać się ostrych przypraw, alkoholu, a także częstego przebywania na słońcu i w solarium.

Trądzik różowaty - zdjęcia przed i po leczeniu laserem

Jeśli posiadasz cerę z problemami i dokucza Ci trądzik, dobrym pomysłem może być leczenie laserem. Zanim jednak się na nie zdecydujesz, warto chwilę się zastanowić i odpowiednio przygotować. Nie tylko fizycznie, także psychicznie! Za chwilę dowiesz się co takiego mamy na myśli...

Laser na całe zło

Przede wszystkim warto zachować zdrowy rozsądek i nie popadać w skrajności. Osoby, które doświadczyły trądziku, mają skłonności do kompleksów i wyolbrzymiania tego problemu. Choć oczywiście każdy marzy o gładkiej cerze, a wypryski są na twarzy bardzo widocznie - w żaden sposób nie musi wpływać to na atrakcyjność danego człowieka. Jeśli chodzi o trądzik różowaty zdjęcia przed i po leczeniu laserem wydają się jakby przejściem do innej bajki... Twarz od razu wygląda inaczej. Ale przecież tam w środku pozostaje ten sam człowiek - ze swoimi wadami i zaletami. Jeśli ma się możliwość skorzystania z lasera, warto to zrobić. Najważniejsze jednak jest spokojne podejście i świadomość, że to nie stan skóry decyduje o wartości i pewności siebie. Te rzeczy tkwią o wiele głębiej - warto cały czas nad nimi pracować!

Efekty po leczeniu laserem

Zobaczmy teraz jak wygląda trądzik różowaty, zdjęcia wydają się dosyć "mocne", lecz jest tak jedynie przez wzgląd na koncentrację na danym problemie i fragmencie ciała. Laser znacznie łagodzi stany zapalne i może nawet usunąć blizny. Chociaż jest rozwiązaniem o wiele droższym od innych metod, niewątpliwie ma szansę przełożyć się to na jakość i efekty po zabiegu. Z drugiej strony, przygotowując się do laserowego leczenia warto przestrzegać także tych klasycznych zasad radzenia sobie z problemami z cerą. Należy do nich między innymi zdrowa, staranna dieta i odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Te dwie sprawy są podstawą i dotyczą przecież nie tylko osób z trądzikiem różowatym, ale wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje ciało i cerę. Laser natomiast może zastąpić bardziej inwazyjne leczenie, takie jak chociażby zażywanie leków. Na szczęście technologia kosmetyczna się rozwija.

 

Przeczytano: 349 razy

Dołącz do
swoich znajomych!