dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Największy wodospad na świecie

2017-06-06 20:37:11

Najwyższy wodogrzmot na ziemi to bez wątpienia Salto del Angel w Wenezueli. Ciecz lecą paroma strumieniami. Najdłuższy pojedynczy ciąg wodny ma 807 metrów. Całkowita wysokość Salto del Angel równa się niemal kilometr, a mianowicie 979 metrów. Salto del Angel mieści się na rzece Corrao w nieosiągalnej wenezuelskiej dżungli.

Leżący w Wenezueli wodospad spada paroma strugami. Najdłuższy jeden strumień mierzy 807 metrów.
Został znaleziony w 1935 r. przez Amerykanina kapitana Jamesa Angel znanego dodatkowo jako Jimmie Angel, który poznawał przyległe tereny w poszukiwaniu złota. Zaintrygowany ogromnym hukiem lecącej wody zobaczył wodogrzmot. Przed nim jako pierwszy wodogrzmot zobaczył Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 r. Natomiast jedynie Jimmy Angel skierował wzrok calutkiego globu. Z uwagi na to także wodospad obwołano jego imieniem: po hiszpańsku wymawia się ją „Salto del Angel”. Amerykanin złota wprawdzie nie znalazł, za to dzięki temu odkryciu stał się znany na ziemi.
Obiekt Angel jest najsłynniejszą atrakcją turystyczną w Wenezueli, do którego udają się setki turystów z całego świata. Pomimo trudności z dotarciem do wodospadu, które bezspornie jest cudem przyrody turyści przychodzą tutaj na 2 wyjścia.
Zgodnie z prośbą wynalazcy jego popioły zostały rozproszone nad wodogrzmotem. Dokładnie drugiego lipca '60 r.
W trakcie okresu deszczowego, gdy stopień wody jest wysoki wodogrzmot może przegrodzić się na dwa różne wodogrzmoty. Rozbryzg wody odczuwalny jest wtedy w odległości półtora kilometra.Źródło: http://vacacion.pl/miejsca/109-najwiekszy-wodospad-na-swiecie

Przeczytano: 25658 razy

Dołącz do
swoich znajomych!